Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Se gaseste rezistenta luneta de lipit?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Lucian MC
Am o dacie sport si vreau sa ii pun ceva la luneta(nu e normala e parbriz de dacie asa ca sa nu ziceti sa pun luneta cu dezaburire ca vo dau de cap ca am vreo 3 prin garaj) ca sa dezaburesc si nu vreau sa trag furtun pana in spate ca sa fac sist de incalzire pana acolo
Mia zis cineva ca este rezistenta de cumparat da nu am gasit in cateva magazine si mam hotarat sa caut aici...
Vreau sa ii pun ca dupa ce scot masina din service sa fie ok completa sa nu ma bag in spate sa curat de fiecare data parbrizul
tichondrius95
Sincer, am vazut la o dacie 1300 pus pe luneta rezistenta, era un pic mai mica si cu linii mai groase si argintii, dar nu am vazut prin magazine de cumparat! dar dak ala avea, trebuie sa se gasesca pe undeva.
pirvumark
daca stie cineva sunt si eu interesat de asa ceva. E singura chestie care nu-mi merge la masina.
deceneu32
QUOTE(tichondrius95 @ 22 Oct 2009, 08:21)
Sincer, am vazut la o dacie 1300 pus pe luneta rezistenta, era un pic  mai mica si cu linii mai groase si argintii, dar nu am vazut prin magazine de cumparat! dar dak ala avea, trebuie sa se gasesca pe undeva.
*


Asa ceva se comercializa pe vremuri in magazinele de specialitate.Nu se mai gaseste.Este universala,pt toate masinile.Practic este o rezistenta autocolanta.
Am si eu una acasa,facuta cadou de Kalyyyy.Cu aceasta ocazie ii multumesc inca odata pentru ea.
Alexio
Ca sa nu mai fac alt topic... am citit despre problema mea pe aici insa nu am gasit practic. Mi s-au intrerupt 4 lunii din rezistenta de pe luneta. Cum le refac? Spray, chestii nu am gasit nimic prin Bucuresti.
crick
Cu ceva ani in urma ,cineva mi-a dat un mic flacon cu o vopsea pe baza de pulbere (metalica sau grafit,nu stiu precis ce era,buna conductoare electrica,asemanatoare cu cea "lovitura de ciocan") cu care am refacut liniile intrerupte pe luneta(iti trebuie o mana de pictor),nu stiu de unde a luat-o respectivul dar a fost buna.Exista vopsele argintii pe baza de asa ceva,folosita la vopsirea sobelor metalice.Poti incerca un flacon din acela pe un suport oarecare izolator(carton) si apoi verificat dupa uscare cu un aparat de masura (ohmetru)daca are continuitate.Atentie,rezistenta afisata nu trebuie sa fie 0!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.