Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: filtru sport
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
g3org3lll
astăzi am pus pe Dacia mea(DACIA 1310) un filtru sport,merge frumos se aude destul de bine,dar am și eu o nelămurire: filtru sport aduce avantaje sau dezavantaje motorului sau altor chestii? ma refer acum la lucruri de orice natură (putere,consum,probleme cu poliția, etc ). eu sincer nu prea mă pricep . huh.gif
argon
inafara de sunet nu ai nici un avantaj, mai ales ca sunetul ala il obtii si fara filtru deloc. Dezavantajul ar fi acum iarna un carburator inghetat si dat in nas.
CandyMan13
daca vrei sunet pe acceleratie scoate gatul de lebada,arunca'l(da nu prea departe ca o sa iti trebuiasca curand) si ia un colier cat gura carbului,niste matase in mai multe straturi,o prinzi cu colierul pe carb si vezi tu sunet sportiv apoi wink.gif) (lipsa de mult timp liber candva)
Muttley
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...ndpost&p=234419

Asta iti raspunde la intrebari?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.