Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] dacia sport usa lunga
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
marin_catalin00
[Vand] Dacia Sport 1410, an 1986, usa lunga, proprietar,acte la zi, ITP valabil pana in 2011.
anul acesta au fost schimbate:
-lonjeron dreapta
-bascula inferioara stanga(de uzina)
-bascula superioara dreapta
-pivoti, bucse, tirant,antiruliu, t-ul de la amortizor(stg+dr)
-etrieri(stg+dr.)
-planetara
-ulei Motul 10W40,
-buji Denso
-fise buji tesla
-pompa frana+servo+repartitor+conducta+racorduri
-pompa benzina+toate furtunele(sunt de inalta presiune)
-rezervor
Momentan are roti in 4 prezoane, 4X100, cu flanse pe fata si tamburi renault 18 pe spate, amortizoare sport, scaune de Honda Prelude, cu reglaj pentru zona lombara si pentru pernele laterale,
in stare foarte buna, volan sport(original pentru dacia, in 3 spite, diametru mic), radiocd daewoo(nu prea mai merge)+boxe alpine ovale pe spate.
se vinde impreuna cu:
- un set 4 roti cu jante superbalon(5,5J) in stare foarte buna-au cam 1 an, cauciucurile ar trebui schimbate
- alte 2 flanse(nu cele care se afla pe masina)
- tamburii originali ai masinii, cu rulmenti noi
- discuri frana noi
- 2 carburatoare normale + 1 carburator dublucorp
- o chiuloasa f buna-nu mai stiu sigur, dar parca luasem din ea pentru a comprima motorul
- 2 etrieri
- capac tacheti cromat
- bara fata renault 12(cea dintr-o singura bucata, cu semnalul in bara)
- 2 amortizoare spate noi, in cutie, firma Compa
- stopuri alb/rosu
- 2 usi lungi complete, in stare impecabila, fara punct de rugina, chit sau alte defecte-sunt luate de pe un sport care avea 40.000km
- alte piese pe care nu mi le amintesc acum.
Pret: 4000lei FIX cu jantele din poza, sau
3000lei FIX fara, doar cu jantele de tabla in trei prezoane
tel: 0748.204.624
catalin


[attachmentid=1627561963] [attachmentid=1627561964] [attachmentid=1627561965] [attachmentid=1627561966] [attachmentid=1627561967]
TheGreatBabanu
Pune si tu poze cu interiorul.
Masina cam are nevoie de tinichigerie si vopsitorie. Cam mare pretul.
Bafta la vanzare.
marin_catalin00
am sa pun si poze cu interiorul, nu am momentan
o puteam tigani eu sa nu se mai vada crapaturi la aripi si altele, dar dupa cum se vede nu a fost "pregatita" pentru vanzare
black_angel196
adevarat km mare pretul!!!pe dreapta spate c ai patit??e rupt arcul???e lasa d dreapta spate!se vede si in poze la roti!!vanzare buna!! biggrin.gif
TheGreatBabanu
nu ne-o lua in nume de rau. iti mai spunem si noi parearea nostra ca tu poate esti prea subiectiv.
ROBY 06-TFA
QUOTE(black_angel196 @ 25 Oct 2009, 20:03)
adevarat km mare pretul!!!pe dreapta spate c ai patit??e rupt arcul???e lasa d dreapta spate!se vede si in poze la roti!!vanzare buna!! biggrin.gif
*




E deplasata puntea spate+arc rupt.
nsmoga
salut, bara aia de fata cromata cu semnale de renault in ce stare este? se da separat? si la ce bani?
sspoitoru
- stopuri alb/rosu sunt cumva ca cele din poza? Daca da, nu le vinzi separat?/cat? P.S. Jantele borbet+flanse la ce bani ar ajunge(in cazul in care le-ai da separat)? smile.gif multumesc
marin_catalin00
cand am facut pozele nu avea montata roata fata dreapta:statea pe o capra , nu au nimic puntile, se poate verifica absolut tot pe ea, nu am nimic impotriva si nici nimic de ascuns:tabla, motor, cutie, orice
am ajuns la pretul asta calculand tot ce vand odata cu ea.am dat anuntul de 2 zile si deja am primit o caruta de telefoane sa dau separat din piese: daca ma apuc sa dau piesele separat, voi ajunge sa dau masina cu 1500-2000lei, pret ce il consider corect.
nu iau in nume de rau nici un comentariu(doar e forum), dar pentru cine e interesat de toata masina, putem face un calcul prin care pretul o sa fie justificat.
daca scazi din 3000lei, cat vreau pe ea fara jante, 1000lei("taxe itp"+usi+aripa+volan+capac tacheti+rezervor+chiulasa) ajungi la 2000lei,din care mai scazi ce e pe lista(gen scaune, tamburi, flanse, stopuri, bara r12, lonjeron+bascule schimbate-de uzina, nu de conex,discuri, etrieri etc) si ajungi la 1000lei, bani la care iti cumperi probabil un sport in stare deplorabila, si sa vezi daca ti se mai pare un pret mare-aici nu am pus mana de lucru sau timpul necesar acestor reparatii, care mai genereaza niste costuri suplimenare.
cu totii(inclusiv eu) credem ca putem sa rezolvam unele lucruri mai ieftin de cat au facut altii, dar oricum o dai, cheltuielile pe care le-am avut eu cu aceasta masina nu le poti evita.
oricum, ideea este ca mai astept sa vad daca o dau toata, pentru ca imi este mai comod; daca nu, voi vinde toate piesele separat de masina.
marin_catalin00
uppppp
Bogdan 1300
Ofer 25 mil, iau masina saptamana viitoare smile.gif
marin_catalin00
valabil
Bogdan 1300 nu o mai poate lua
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.