Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ajutor, probleme cu Asirom
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Lassiter
Buna ziua!

Am si eu nevoie de un sfat!
In 14.Septembrie.2009 am fost implicat intr-un accident cu un automobil polonez. Masina mea, un Daewoo Leganza din 1999/CDX full estra este distrusa total.
Polonezul si-a recunoscut vina, are asigurarea la Benefia Polonia, membra Vienna Insurance.
M-am deplasat la Asirom care a trimis un evaluator de daune care a intocmit dosarul, constatand dauna totala si l-a trimis la Bucuresti.
Pana saptamana viitoare era liniste totala. Am sunat la Bucuresti unde mi-au spus ca inca nu s-a primit confirmarea cartii verzi al polonezului. Dupa nenumarate telefoane am dat la Benefia de cine se ocupa cu daune externe, mi-a dat numarul de fax, am sunat din nou la Asirom ( lenesi ) care cu aceasta ocazie in 10 minute a primit confirmarea asigurarii.
Acum nu gaseste la dosar nota de constatare.
Am sunat la Tg Mures, la Dl care a facut dosarul si Dansul a trimis toate actele la Bucuresti.
Indiferenta si ignoranta cu care se comporta cei de la Asirom este de nedescris!
Ce pot sa fac? Cu cine sa iau legatura?
Cu multumiri!
aleksanders
de ce ai ales asirom si nu omniasig?
Lassiter
Fiindca ei mi-au putut trimite mai repede un inspector de daune ( 3 zile, la Omniasig ar fi durat 5 zile )
adi_ar
Situatie oarecum hilara! Inspectorul nu este tot angajatul lor? Sa-l intrebe pe dumnealui!

Oameni buni, la deschiderea dosarelor de dauna nu plecati de acolo pana nu primiti copii ale documentelor intocmite cu numele si semnatura inspectorului pentru confirmarea conformitatii!
Lassiter
Inspectorul de la Tg Mures tot de ei apartine, deasemenea el sustine ca a trimis absolut toate actele la Bucuresti, inclusiv nota de constatare! Cei de la Bucuresti sustin ca nu au primit nota de constatare!
aqua
stiti cumva daca Autocobalcescu are decontare directa cu Asirom?
E vreo problema daca fac la un service cu care nu au decontare directa?
TWK
Problema e ca daca nu au decontare directa dupa ce iti repara masina o sa ti-o tina in service pana isi iau ei banii de la Asirom.
kosfunny
Nota de constatare poate fi refacuta oricand pe baza fotografiilor. Daca e dauna totala e si mai simplu!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.