Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pompa Benzina
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
dancata
Salutare,

Poate careva din voi sa imi zica caracteristicile pompei de benzina la Logan? Ma intereseaza litrii pe ora si dimensiunile.

Multam fain,
Dan Cata.
cristio_79
Pana la urma iti trebuie de Solenza sau de Logan ?
dancata
Poate is io prea zgarcit, dar mi s-a ars pompa la motocicleta: BMW boxer, motor de 1100, injectie, an 1995.

Sincer mi se pare enorm de mult sa platesc pentru un consumabil(pompa de benzina e consumabil) la reprezentanta 400$ pe un produs care poate sa mi se strice a doua zi dupa ce il montez. Asa ca caut alternative.

user posted image
cristio_79
Pai caut-o in alta parte, nu la reprezentanta. Cu codul de pe ea te duci la un magazin de piese si iti cauta.
dancata
QUOTE(cristio_79 @ 4 Nov 2009, 18:58)
Pai caut-o in alta parte, nu la reprezentanta. Cu codul de pe ea te duci la un magazin de piese si iti cauta.
*


am mai avut un incident asemanator, am reusit sa ard bobina de inductie in urma unei spalari cu presiune; bobina noua la bmw - 390 RON, la bosch era 120 EUR.

Asa ca... BMW nu face pompe de benzina, le cumpara si le rebrenduieste. Fiind roman, caut alternativa mult mai ieftina. smile.gif

Asadar schimbam enuntul problemei in "caut pompa de benzina submersibila in rezervor ce baga 120 Litri/ora"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.