Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sticla far
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
emy_yig
salutare am si eu o intrebare:se gaseste de cumparat doar sticla de la far pentru 1310 model '99(zambetul lui iliescu)?si cam cat ar costa.
tr04www
la modelul ala de far nu stiu dak se gaseste.oricum dak gasesti e ieftina.15 lei am dat eu pe una pt far din ala patrat(modelul inaintea zambetului lui bunica)
emy_yig
bn o sa caut da cum draq se demonteaza faru ca mam chinuit saptamana trecuta si nam reusit.are niste tablite acolo........
tr04www
pai tablitele alea se scot.plus k m-ai are niste sigurante puse cam nashpa.greu accesul la ele.mai bine nu te baga dak nu te pricepi k s-ar putea sa nu il mai pui la loc
cristicipaian
QUOTE(emy_yig @ 5 Nov 2009, 21:37)
bn o sa caut da cum draq se demonteaza faru ca mam chinuit saptamana trecuta si nam reusit.are niste tablite acolo........
*


are tablita in partea de sus si doua sigurante agrafa in partea de jos. Dupa ce le estragi astea, scopi becurile si cablul pt reglaj inaltime, farul e al tau.Nu e greu de dat jos, dar de pus si reglat la loc.......... mad.gif
emy_yig
cristicipaian vad ca ai dacia model nou.nu ai probleme cu clapetele de la usi? la mine mai ales la sofer se deschide greu...
cristicipaian
nu am probleme, dar daca desfaci una, o sa iti dai seama unde e problema. Candva s-a umblat la ele si nu s-au montat bine la loc
SB04AKI
gasesti sticla pt far de CN4 (zambetul lui iliescu) in magazinele de piese auto, costa in jur de 25 lei, am luat eu acuma 4-5 luni. iti mai trebuie si un silicon bun pt a repune sticla la far ca sa nu iti intre apa.
Alexio
Daca ai pe sticla da-te pe PC (policarbonat) e superioara si claritatea geamului si calitatea luminii dispersate. Parerea mea. Eu am pe model '98 PC si e superior.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.