Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ce parti mai sunt romanesti la Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
vasilesas
Salut prieteni,

Eu am o nostalgie pentru vremea trecuta, mai ales inainte de alegeri. As vrea sa stiu ce parti ale Daciei Solenza sunt facute la noi in tara.

Odata sunt cele pe care le putem constata : farurile, stopurile, etrierii,sabotii spate, pivotii, evacuarea, scaunele,servofrana,bateria, unele relee, difuzoarele, centurile

Apoi sunt cele turcesti care ma enerveaza: geamurile in principal (TSE). Chiar e culmea ca noi in RO sa nu facem geamuri curbate..... Apoi mai e bordul turcesc....

Apoi sunt elemente de care nu stiu: tabla de unde e ? Eu auzisem (am citit undeva) ca tabla e din Cehia. Vopseaua de unde e ? Amortizoarele unde sunt facute? Arcurile ? Plasticele?

Restul sunt frantuzesti... Intreb pt ca nu am de gand sa vand masina, o tin sa ramana o raritate asa cum sunt astazi daciile 1100.
augustin87r
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...-gata-ruginita/

Aici e despre tabla de logan. Despre cea de SOlenza si eu auzisem ca e din Cehia...Cred ca tot pe forum. Oricum, in articolul asta, reclamantul e cam absurd. Sunt lucruri care ruginesc la umiditate, inclusiv discuri de frana facute de firme mari
benkenobi
cred ca cea mai importanta piesa romaneasca la o solenza este soferul cu talentul sau inascut la injuraturi si la nesimtire in trafic.
augustin87r
Eu am un prieten ceh care are o Solenza Scala. E foarte incantat de ea...la volan ai zice ca e tot roman...
i96nds
Cine stie daca barele de plastic - spoilerele - daca sunt romanesti sau nu ?
Am auzit ca barele astea antisoc s-ar fabrica la Orastie... dar nu sunt sigur.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.