Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vopsea gazata rau
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
nsmoga
Va salut, nu stiu daca este corecta ideea de a deschide un topic nou, dar din cate am vazut pe diferite topicuri nu s-a dat o solutie eficienta problemei unei vopsele gazate.
Povestea mea este scurta si cred ca s-au mai lovit si altii de ea, pe scurt dintr-o mare graba si din si o mai mare criza am vopsit batrana doamna ( 1300 generatia 1981) impreuna cu un prieten, amandoi nefiind de meserie. Totul a fost facut ca la carte, conform multor sfaturi bune de pe daciaclub, adica chit, matuit, izolat. Problema a aparut la vopsit, e uniforma culoarea dar are multe locuri unde este gazata. S-a vopsit afara, batea si vantul, dar nevoia era stringenta...adica R.A.R.
Intrebarea de 1000 de puncte este ce ii pot face acum? In primavara cand se va mai incalzi oricum va benificia de o noua vopsea, dar pana atunci? Nu vreau sa merg nici pe ideea las ca-i Dacie si merge si asa, nici pe ideea gratis fara pretentii. Criza, criza dar la cat am muncit la masinuta asta parca nu ma lasa inima sa merg 3-4 luni cu ea tarcata...si de service sau cuptor....acum in prag de decembrie....si pe criza...nu prea am cum. Ma batea gandul de ceva ieftin, adica facut tot cu manuta noastra de gen polish, ceara.., Orice idee practica si cu rezultate va aduce posesorului multumirile mele si poate bucuria lui de a ajuta un alt bolnav impatimit de dacie. Multam mult
mishujkl
Ti-ai dat singur raspunsul: polish. Daca e gazata pe alte componente (chedere, bord, etc) incearca cu diluant.
nsmoga
desi teoretic, bun si ieftin nu exista, imi poti recomanda un produs? si inca ceva, merge polish pe vopsea cruda, are 2 zile, sau trebuie lasata ceva vreme?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.