Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema legata de faza scurta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Gladi
Am si eu o problema legata de "faza scurta". Acum cateva nopti, cand asteptam pe cineva, mi-am aprins " pozitiile" si de atunci cand vreau sa aprind " faza scurta" mi se aprind "pozitiile". Faza lunga, semnalizarea si avariile imi functioneaza, dar cand dau sa aprind faza scurta, intensitatea luminii este foarte slaba, asemanatoare cu cea a pozitiilor. Martorul luminos de la bord mi se aprinde, am schimbat becurile dar nu am rezolvat nimic. M-am uitat la sigurante si toate par sa fie in regula. smile.gif
S-ar putea sa fie o problema legata de "maneta" de la care aprinzi farurile ?

Daca a mai avut cineva aceeasi problema sau are o idee il rog frumos sa ma ajute. Va multumesc anticipat laugh.gif
pirvumark
vezi ca s-ar putea sa fie din masa (adica nu face masa ca lumea pe faza scurta sau e blocul de lumini).

12 Nov 2009, 16:16:
cate faruri ai
ce model de dacie?
2 sau 4 faruri?


12 Nov 2009, 16:18:
ier sigurantele alea par a fi in regula sau sunt in regula. este contact ferm intre siguranta si lamela de cupru din capat?


12 Nov 2009, 16:22:
vezi si releul de protectie de pe faza scurta daca ai asa ceva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.