Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ellena
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
ellena
Mi s-a ars blocul de lumini.Nu am gasit in nici un magazin sa-l cumpar.Poate vinde cineva piese dintr-o solentza descompusa. Ma poate ajuta cineva? wacko.gif
nenestean
intreaba aici -> http://www.daciaclub.ro/-VAND-piese-din-de...ml#entry2064324
sau da anunt la bursa.

dar esti sigura ca e ars blocu ?
poate e alta problema.
ellena
Multumesc nenestean . Sunt sigura ca sunt probleme cu blocul de lumini. Am simtit miros de ars in masina (la drum) dupa care in momentul in care am semnalizat mi s-a stins faza scurta. Cand am vrut sa dau pe faza lunga nu a mai facut contact. Nu am mai ajuns cu ea acasa m-am poprit direct in servis. Electricianul mi-a confirmat ca trebuie sa caut un alt bloc. Am gasit doar de logan care s-ar potrivi dar mi-a sarit palaria cand.....
bogdanmardare
Nu ai spus de unde esti. De exemplu, daca stai in Bucuresti, gasesti in Vitan duminica cam la 100 de ron maximum (nou, cu pozitie pentru proiectoare). Si cam la 50-60 de lei unul SH, din dezmembrari, tot in Vitan.
misu78
biggrin.gif Tare faza..... Primul topic cu numele initiatorului. radmasa.gif
On topic: dezmembrari, magazinele de piese auto, Vitan. smile.gif
ellena
Multumesc BogdanMardare pentru raspuns dar nu sunt din Bucuresti ci din Suceava




Ii multumesc de asemenea si lui Eugen. Am dat astazi comanda de piesa Mi s-a spus ca nu se mai fabrica nici macar la comanda . Cei de la magazin vor aduce o piesa din import de Logan cu proiectoare care cica e buna. Vom vedea. Piesa va costa 2500 si nu stiu daca e fabricata in China sad.gif Atunci cand am cumparat masina( noua) cei de la reprezentanta adica de la Darex Suceava mi-au spus ca daca nu se va mai fabrica Solentza, piese de schimb se vor mai fabrica timp de opt ani. Daca 5=8 pentru Uzinele Dacia asta e.
bogdanmardare
Cine a zis ce a zis ca nu se mai fabrica piesele... nu zic ce mananca. Intamplator blocul de lumini e identic la Solenza, Logan si Clio. Inca se fabrica, dar oamenii aia vor sa scape de criza cu banii tai. Eu am unul daca il vrei neaparat, folosit, demontat de la mine de pe masina. Cauta la profilul meu id de mess, ai prea putine posturi ca sa citesti / scrii mesaje private.
marksman
QUOTE(ellena @ 17 Nov 2009, 22:20)
Am dat astazi comanda de piesa Mi s-a spus ca nu se mai fabrica nici macar la comanda.

Ori sunt prosti, ori se prefac.
QUOTE(ellena @ 17 Nov 2009, 22:20)
Cei de la magazin vor aduce o piesa din import de Logan cu proiectoare care cica e buna. Vom vedea. Piesa va costa 2500 si nu stiu daca e fabricata in China  sad.gif

Au vazut ca esti femeie si si-au spus ca esti usor de prostit. 2500? lei noi? sau 250. Cred ca ultima varianta, dar si asa mi se pare scumpa. Din cate am vazut pe la bursa, o maneta cu comanda de proiectoare e vreo 150.

QUOTE(ellena @ 17 Nov 2009, 22:20)
Atunci cand am cumparat masina( noua) cei de la reprezentanta adica de la Darex Suceava mi-au spus ca daca nu se va mai fabrica Solentza, piese de schimb se vor mai fabrica timp de opt ani. Daca 5=8 pentru Uzinele Dacia asta e.
*


Stai linistita, ca se vor mai fabrica. Maneta aia de comanda e si la Logan, si la unele Clio si la niste modele de la Pejo.
EUGEN2008
Se fabrica dar pe cod de logan deci cu pret pe masura, la fel si proiectoare si pompe servo si multe alte piese comune

20 Nov 2009, 11:10:
Se fabrica dar pe cod de logan deci cu pret pe masura, la fel si proiectoare si pompe servo si multe alte piese comune
robertfoy
Daca iti mai trebuie da-mi un mesaj pe privat.. .il trimit prin posta wink.gif
pskint25
era un topic la probleme in care se vaitau cativa (inclusiv eu) de problema fazei scurte. se rezolva prin schimbarea unui fir din b4 in b5 si merge.
nenestean
QUOTE(pskint25 @ 13 Dec 2009, 09:57)
era un topic la probleme in care se vaitau cativa (inclusiv eu) de problema fazei scurte. se rezolva prin schimbarea unui fir din b4 in b5 si merge.
*



b4 din cate stiu eu e liber ... asa ca nu vad cum sa muti din b4 ... in b5
nu invers ??????
b5 fiind luminile de intalnire.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.