Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: torpedou
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
robert1991
de cand am luat masina torpedou e inchis cu un surub!probabil s-a rupt clapeta aia sau cum ii zice de tragi de ea sa deschizi! gasesc undeva doar clapeta aia? sau dc nu torpedou cu totul:D si cam ce pret! ms
pician90
probabil o sa gasesti usa de la torpedou cu totul ...
si stiu sigur ca nu prea ai sanse sa gasesti la magazine doar la service dacia ..pe comanda sau sa incerci la dezmembrari.si mie mi-e rupta o balama ..si nu am gasit nicaieri. sau ai putea sa ..inventezi ceva inchizatoare..
maverick_
se poate incerca cu o sarma neagra cauciucata sa bagi acolo in loc de balama. la mine asa e, stransa bine, merge stas, nici nu se observa ca a fost rupt.
Hacker
Ceva cu sarma e si la mine, merge de minune.
Maskatu
Hacker, ce nu este la tine cu sarma? biggrin.gif
pulbur
Eu mi-am facut o balama din chit de fibra de sticla,si mai apoi l-am lipit pe usa de la torpedo cu poxipol.Merge minunat!
Hacker
cauciucurile nu sunt legate cu sarma, in rest daca nu are putina sarma si picatura nu functioneaza in parametri biggrin.gif

gcgeorgescu
la mine sa rupt o balama de la usa torpedoului si am lipito inapoi de usa cu poxipol , sta o tira cracanata dar se stinge lumina si nu prea se observa, alta nedumerire am cand inchid torpedoul trebuie sa trag de clapeta ca altfel nu se inchide(pare a fi arcul prea tare), asa e la toate sau asta a avut ceva de la primul proprietar?
multumesc
pician90
asa e si la mine ..biggrin.gif deci nu esti singurul .
robert1991
o sa incerc si eu cu o sarma! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.