Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] incinta subwoofer
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
alinushy
caut pe cineva care sa-mi faca o incinta pt asta din MDF / fibra pt o solenza, de preferat din pitesti - mioveni sau apropieri, cat m-ar costa ? icon_mrgreen.gif
alinushy
uuuup
kobra_bc
sau in bacau, cineva profesionist si tio face cum vrei tu.in caz de ceva pm
mad toz
QUOTE(Fratzica @ 17 Nov 2009, 15:23)

Incinta difera de la difuzor la difuzor, dimensiunile ei depinde de parametrii difuzorului.
Pentru alinushy , vezi ca existra programe care iti calculeaza incinta .
Fratzica
asta stiu si eu, dar m-am uitat peste parametrii difuzorului lui si ar merge ok
IRONICK
bassbox-ul ce zice?
CriSTI68
din bucuresti merge ?
alinushy
@ Fratzica stiu anuntul, smile.gif caut ceva "modelat" pe solenza, daca nu gasesc nimic sa ma avantajeze te contactez
@ mad toz stiu ca exista astfel de programe dar nu e domeniul si nu ma pricep blush.gif
@ IRONICK adica ? ce e ala bassbox ?
@ kobra_bc si CriSTI68 in principiu ar merge si alte localitati, ca ne descurcam cu curier, dar cine face incinta sa aibe "macheta" smile.gif adica o solenza pt probe, am vazut o poza cu o slz, dar nu mai stiu pe unde, avea boxele spate incorporate in cutia pt sub, evident polita nu mai era
IRONICK
QUOTE(alinushy @ 18 Nov 2009, 07:46)
@ IRONICK adica ? ce e ala bassbox ?
Imi iese macar de niste carenaje de scaune daca raspund? biggrin.gif

BassBox-ul il iei de pe www.ht-audio.com
Bagi in el parametrii TS (Thiele-Small) si iti genereaza dimensiunile cutiei. Este foarte usor de lucrat cu programul respectiv.
alinushy
smile.gif prefer s-o faca cineva care se pricepe
IRONICK
Nu este mare lucru sa faci o cutie. Cat de mult crezi tu ca se pricepe un tamplar la calcule si proiectare? Oare stie macar ce este fs?
alinushy
pai, tocmai, caut pe cineva care se pricepe la calcule si la tamplarie
alinushy
up
dbx
ai PM!
alinushy
thnks

20 Nov 2009, 13:59:
@ dbx ai ceva date de contact a lu' baiatu cu incintele ca nu ma lasa sa postez sa dau pm....
dbx
claudiu, manufacturare subwoofere, tel 0766816812 . bafta!
alinushy
up.... l-am sunat dar nu rspunde sad.gif
alinushy
up
alinushy
up
alinushy
up
alinushy
up
bolidu
Iertare ca ma bag si eu ... sunt si eu interesat de asa ceva si anume am doua difuri de 12`` nu prea puternice gen sq dar isi fac treaba onorabil. Eu am facut o cutie home made pentru ele dar se aude ca draq ... Vreau pe cineva care sa faca o incinta special pt. ele cu calcul de volum, mochetata, etc. Daca e cineva care se pricepe la asta ceva pm- me !

P.S. Iertare initiatorului pentru interventia mea.
alinushy
no problem, poate i se face cuiva mila de noi smile.gif
AleXuTzU_Tau
eu imi fac zilele astea incinta de subwoofer......40 pe 40 fata........si astept sa imi iau difuzor pt el da sunt in dubii ...ca nu stiu ce sa imi iau....:|
alinushy
pai iei difuzoru dupa incinta???
AleXuTzU_Tau
da....ca nu am stat sa mai fac calcule sa vad ce cutie imi treb pt un anumit dif......ca nu prea sunt eu inf sa asc la maxim ca sa se auda tare si clar...mie imi e de ajuns jumate din volum......
alinushy
up
alinushy
up
alinushy
up
alinushy
up
dbx
http://claudiuurban.blogspot.com/
eu zic sa mai incerci ... toata lumea-l lauda.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.