Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aparatori de noroi fata
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
solenzaxjg
Se merita sa fie montate pe fata.Nu rugineste dupaia tabla din spatele lor adica marginea aripi si pragul pe portiunea unde vine pusa.Multumesc astept parerile voastre
ramsen
despre ce aparatori vorbesti tu...nu ai asa ceva pe masina???
interlagos89
merita puse pentru ca altfel noroiul va fi aruncat pe usa/prag.la mine nu a ruginit nimic de cand le am,eventual poti sa dai marginea si partea pragului de care vb cu putina vaselina.
bogdanmardare
Am vazut si eu montate, dar nu se fac exact pentru Solenza sad.gif. Cele de SuperNova sau de Nova nu se aseaza exact pe curbura aripii . Marginea din afara a aparatorii se vede departata daca te uiti dinspre spate, zici ca a fost montata gresit. Sunt si destul de lungi (le cam agati la coborat borduri). In schimb cele de spate de SuperNova se potrivesc bine (pe spate, bineinteles). Totusi eu zic ca merita sa montezi, eventual le fortezi un pic cand le asezi si le scurtezi un cm sau doi in partea de jos.
ramsen
imi puteti pune si mie citeva poze cu aceste aparatori de noroi pe fatza si pe spate???eu pe fatza le am pe alea ale masini pe spate nu am si chiar ma intereseaza asa ceva...multumesc
bogdanmardare
Daca ajung azi la tata pun eu (a lui are, a mea nu).
Relu_GTT
puneti-va dinalea universale
solenzaxjg
ramsen eu vorbesc de aparatori fata nu CELE INTERIOARE pentru noroi pe spate am asa ceva si pe fata am intrebat daca nu rugineste tabla pe unde vin ele.Am incercat si de super nova dar arata super naspa si pe fata si pe spate mai ales ca nu culca perfect pe caroserie.
B_i_t_z_a
Sper ca te`am ajutat
solenzaxjg
Dar cand le-ai montat ai curatat acolo si ai dat cu vaselina sau altceva autovapant pe marginea aia.S-au le-ai pus asa numa ca o fost curata masina si vremea buna si mi-am pus si eu aparatori
B_i_t_z_a
Nu este masina mea,e a unui amic,dar nu cred ca a pus nimic.Oricum il intreb si te anunt.Bafta
romanvs
Asa arata aparatorile mele de noroi de Dacia 1310 de spate.
http://www.daciaclub.ro/vopsirea-etrierelo...122794-s30.html

Postul 50.
solenzaxjg
Stiu de care is aparatorile de dacia dar eu am aproape ca si cele originale.Pe spate le-am pus deja dar acuma vreau sa le pun si pe fata
Bullix
Eu zic ca mai importanta e fata, ca-ti stropeste fix usile in partea inferioara. Eu am unele de scrie pe ele Renault cu alb, cu fontul original, dar ca sa le fac o poza se presupune ca tre' sa le si spal, in momentul asta nu se vede nimic scris pe ele smile.gif) sunt foarte bune, am tavalit masina pe glie de i-a venit rau si de-abia s-a murdarit putin caroseria pe exterior, in timp ce sub aripi s-au format deja turturi.
Off topic: cum e pana la urma, dauneaza noroiul depus pe tabla ori ba? Unii spuneau ca face bine, desi fizica mea de gradinita imi spune ca mai degraba retine umezeala. Voi ce parere aveti?
ramsen
QUOTE(Bullix @ 15 Nov 2009, 19:05)
Eu zic ca mai importanta e fata, ca-ti stropeste fix usile in partea inferioara. Eu am unele de scrie pe ele Renault cu alb, cu fontul original, dar ca sa le fac o poza se presupune ca tre' sa le si spal, in momentul asta nu se vede nimic scris pe ele smile.gif) sunt foarte bune, am tavalit masina pe glie de i-a venit rau si de-abia s-a murdarit putin caroseria pe exterior, in timp ce sub aripi s-au format deja turturi.
Off topic: cum e pana la urma, dauneaza noroiul depus pe tabla ori ba? Unii spuneau ca face bine, desi fizica mea de gradinita imi spune ca mai degraba retine umezeala. Voi ce parere aveti?
*


ai mare dreptate...pentru mine noroiul dauneaza,in special acum cind vine iarna si pe sosele se da cu sare...eu am aparatori de noroi cum sint in poza dar n u stiu de ce masina sint ca nu eu le-am pus...si inca ceva nu mi-a aparut rugina...o am de 2 ani si cel din inaintea mea care a cumparat-o si le-a montat nu a avut rugina
de mentionat este faptul ca la mine tot arunca ceva noroi pentru ca eu am jantele mai late cu 3 cm...cele doua poze sint aceiasi masina numai ca la prima poza ieri am montat un eleron

15 Nov 2009, 19:17:
se observa noroiul pe usi
solenzaxjg
Pai Bullix deaia am deschis topicul pentru am documenta daca nu apare rugina si nu mai sare noroiul pe usi si praguri.Pe spate le-am pus deja de 2 saptamani is ff multumit de ele iara pe fata o sa vd cand ajung zilele aste pe la piese auto sa le iau
Relu_GTT
am vazut in oras o solenza cu aparatori ca acestea http://www.autoaccesorii.ro/images/products/img_1612_2.jpg si arata bine + ca avea si niste jante frumoase de aliaj pe 14
solenzaxjg
Relu_GT eu trebuie sa imi pun cum am si pe spate ca ar fi culmea sa pun acuma pe fata alt model pe spate am cum am pus poza mai sus.Dealea cum ai pus tu poza arata si alea frumos am vast pe o dacie
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.