Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: releu proiectoare
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
bodytzu
Salutare !

am si eu o problema,am avut instalatie de proiectoare facuta de cineva...si akm s-a ars releul sau...ma rog..nu stiu ce are de nu mai merge si akm am cumparat altul ,are 5 pini si nu stiu cum trebuie legat,firele de la proiectoare sunt legate imi ies spre releu un fir negru si unul rosu...acum cine imi poate spune si mie unde leg firul negru,unde il leg pe cel rosu,unde leg plusul de la baterie si unde il leg pe cel de la buton?
PINII RELEULUI SUNT 85 , 30 , 87a , 87 , 86 chestia e ca nu stiu .. la care din pini trebuie + de la baterie , la care din pini + de la proiectoare , la care din pini firul de la buton etc....

astept raspunsurile voastre pls...am cautat pe forum,am gasit dar habar nu am..nu inteleg bine termenii si nici schemele...as fi recunoscator daca m-ar ajuta cineva.

multumesc! smile.gif
grasuhye
poate te ajuta
bygy007
sau asa
bodytzu
multumesc pentru ajutor ! biggrin.gif

gasisem schemele pe forum,dar nu le intelegeam..:"> mi-am batut capul cu ele si pana la urma am reusit sa fac legaturile biggrin.gif

Bafta !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.