Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am si eu o dacie cu probleme
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
docgeorge
Salut ..
Am o dacia 1310 Break si am o mare intrebare.gif sau mica problema ..... cand apas pe frana in loc sa mi se aprinda stopurile mi se aprind pozitiile (fata spate) pe fata depinde pe ce sunt pus pe pozitii scurta sau lunga si luminile bordului PS: pe langa asta nu imi merge nici bricheta :| sad.gif
C a t a l i n
Ai un scrut la triple.
docgeorge
[Ai un scrut la triple. ] ce e la .... pe unde il gasesc :| il gasesc la blocu'de lumini ?
Sorin_18
triplele sunt ``stopurile`` de pe spate
docgeorge
Va multumesc!
nmarinae
sau poate ai schimbat vreun bec pe spate de la frana si pozitie(cel cu doua filamente) si l-ai montat gresit
SB04AKI
mai bine dute la un electrician sa iti rezolve el problema ca daca habar nu ai de electrica auto o sa faci vreo prostie si o sa iti arda masina ca o torta. 100% ai un scurt pe undeva in cablaje ce-a ce e foarte periculos.
daca ai un electrician bun te costa max 100 lei si in 2-3 ore te rezolva si o sa mai ai parte de masina multi ani.
bygy007
ai legate stopurile de frina la cele de ceata si butonul de ceata apasat (adica interiorul cu exteriorul) , bec de frina pus gresit (cel cu 2 filamente)
pirvumark
am citit aiurea.
docgeorge
QUOTE
Ai un scrut la triple.



Ai avut dreptate am avut un bec cu dublu filament ars topit in el in interior wink.gif


Va Multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.