Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] oglinda electrocrom megane II
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
Mosoia_Adrian
Vand oglinda electrocrom pentru megane II inclusiv scoica de prindere si senzorul de ploaie si lumini (merge pusa pe orice alta masina trebuie doar alimentata la 12V).Pret 250RON
Tossi
La senzor ai si gelul acela care se pune intre el si geam?
Mosoia_Adrian
Nu am nici un gel dar ala ti-l poate pune la orice centru d-asta de parbrize.te costa 10 lei.
Mosoia_Adrian
Up!
madkat
pret doar pentru oglinda?
multumesc
Mosoia_Adrian
Pretul e acelasi 250RON nu le dau separat oricum pretul este cat se poate de bun nu cred ca ai gasit oglinda electrocrom mai ieftina de 3,5 - 4 mil.Eu am dat 4 mil pe ea cand am luat-o.
madkat
ok, multumesc
DanCVA
Adrian, o iau eu. Imi place ca este neagra cum este la Expression.
mariman
7701066967-OGLINDA ELECTROCROM-279 RON TVA INCLUS PRET DIN REPREZENTANTA RENAULT CU FACTURA
MAI LASA
Mosoia_Adrian
Oke sa te duci u sa cumperi la banii astia.Eu o dau la 250RON
mariman
EU VAND LA BANI ASTIA!!!
Mosoia_Adrian
Ma bucur pentru tine spor la vanzare.Daca vinzi la banii astia sigur e furata.Eu stiu ca erau la vanzare undeva la 3,5-4 mil la userul megane brotac si inca cineva...eu am dat 4 mil pe ea .
http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=141682&hl=
mariman
DA REFERINTA AIA ORCARUI CONCESIONAR SI VEI AVEA O SURPRIZA!!!!!!
hellcat
QUOTE(Mosoia_Adrian @ 23 Nov 2009, 17:08)
Eu stiu ca erau la vanzare undeva la 3,5-4 mil la userul megane brotac si inca cineva...eu am dat 4 mil pe ea .
*


Mda...se putea si mai rau, daca dadeai pe ea 8 milioane?

Mosoia_Adrian
Cine vrea sa cumpere bine cine nu nu.La renault te duce mult mai mult cu plastice cu tot plus ca e si senzorul de ploaie si lumini.
Mosoia_Adrian
UP
Mosoia_Adrian
UP
DanCVA
Sa inteleg ca ai mai multe oglinzi? ohmy.gif

Altfel nu inteleg rostul discutiilor noastre pe PM. Am zis ca o iau eu si nu mai vad rolul up-urilor. mad.gif
Mosoia_Adrian
S-a vandut. Multumesc.
DanCVA
Din cauza ca nu AGER nu-mi garanteaza integritatea parbrizului la schimbarea pastilei, ma vad nevoit sa renunt la achizitionarea oglinzii cu scuzele de rigoare pentru Adrian.
Mosoia_Adrian
Mda... deci oglinda se repune in vanzare la acelasi pret.

28 Nov 2009, 21:52:
UP

29 Nov 2009, 19:10:
Pret nou 200 RON
TAW
Pastila nu trebuie inlocuita...Referinta pastilei e identica pentru toate cele trei tipuri de oglinzi de la megane...Deci dancva...se poate monta (mai ales daca ai cliam automata pe masina, care e Expression daca am inteles bine)...
Mosoia_Adrian
Chiar nimeni??? deci toata lumea are oglinda electrocrom?
DanCVA
TAW, masina mea nu are clima automata. Parbrizul si oglinda sunt ca la variantele Autentique si Manager.
Crede-ma ca am facut comparatia intre prinderile de la oglinzile de la modelele cu clima si fara clima. Am luat de la Dantes oglinda de model cu clima si am comparat cu prinderea de la oglinda mea. Nu sunt compatibile si trebuie schimbat pastila de prindere de pe parbriz. Plus ca pe parbrizul de la modelul cu clima exista o zona negra in dreptul scoicii care ascunde senzorul de ploaie si de temperatura.
Chiar daca as fi putut sa schimb fara emotii pastila de prindere tot ar fi trebuit sa fac o tiganie si sa lipesc un colant in zona care este neagra la modelul cu clima.
Am intors problema pe toate partile si timp de o saptamana m-am gandit.
Solutia eleganta este schimbarea parbrizului, dar este costisitoare si cine vrea un parbriz SH?
Am sa astept pana se va deteriora iremediabil ca sa-l schimb. Pana acum a avut viata lunga si sper sa mai aiba. O sa umblu cu perdeluta spate ridicata si o sa evit farurile rau voitoare.
Mosoia_Adrian
UP
micutu3500
Geamul oglinzii e zgariat ?
Mosoia_Adrian
Nu e zgaraiat deloc geamul oglinda arata ca noua si functioneaza impecabil am mai spus...
Mosoia_Adrian
UP
Mosoia_Adrian
UP
Mosoia_Adrian
UP
Mosoia_Adrian
UP
Mosoia_Adrian
UP
Pret nou 190RON
Dar vad ca e criza nu jucarie...smile.gif
Mosoia_Adrian
Ultimul pret 180 RON daca nu mai bine o opresc pentru mine...
b06fcn
Merge si pe Megane 1? Daca da, o iau eu...merci
Mosoia_Adrian
Da merge trebuie sa o alimentezi la 12 V
b06fcn
Ok, unde se poate vedea si verifica?
Mosoia_Adrian
Eu sunt din Pitesti tu de unde esti?
Mosoia_Adrian
UP
Mentionez (ca poate s-a uitat) ca oglinda se da cu toate plasticele , senzorul de ploaie si lumini si senzorul de clima.
Mosoia_Adrian
UP
Mosoia_Adrian
UP
Mosoia_Adrian
UP
Mosoia_Adrian
Si UP
Mosoia_Adrian
UP
Mosoia_Adrian
UP
Mosoia_Adrian
UP
Pret de sarbatori 170 RON cu toate plasticele de prindere , senzorul de ploaie si lumini si cel de clima. smile.gif
Mosoia_Adrian
UP
master brain
Salut daca ai rabdare o cumpar eu, garantat, dar dupa sarbatori cand voi avea drum pana in Pitesti la bunici
Mosoia_Adrian
Nu e vorba de rabdare, daca nu se da pana atunci ne intalnim si ti-o dau fara probleme
master brain
ok
Mosoia_Adrian
UP!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.