Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Jante 17" 4x100
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
octav_
Vand un set de jante TSR Racing Rivazza, 17", distanta intre prezoane 4x100, latime 7J, ET40. Jantele arata foarte bine, o singura janta are 2 spite putin zgariate de la transport. Anvelopele sunt Yokohama A539 205/40 R17 aproape noi, rulate cateva zeci de km (inca au mustatile pe partea de rulare).
Jantele le-am cumparat de cateva zile insa pe masina mea ating din pricina garzii la sol coborate. Rotile sunt echilibrate, ofer si inele de centrare speciale pentru Renault.

Pret: 1600 lei usor negociabil

Contact: 0722653171
garbu_octavian@yahoo.com

R19/16v
Inca putin si nici nu s-ar mai fi vazut ca ai discuri sau tamburi. Unde o fi placerea sa-ti etalezi tamburu', n-o sa inteleg niciodata...

In alta ordine de idei, ataseaza o poza in detaliu cu janta zgariata.
hellcat
Unde ating Octav rotile astea?
Toxin-urile de ET aveau?
octav_
Jantele le-am achizitionat in primul rand deoarece mi s-a parut un pret foarte bun tinand cont ca anvelopele sunt noi, nu pentru ca voiam sa ma fac de ras cu tamburii si discurile minuscule. Intai le-am luat, dupa aceea m-am gandit la consecinte... asa sunt eu, mai repezit. smile.gif
Toxin-urile daca mai imi amintesc bine aveau ET 35 si atingeau in buza aripii. Jantele actuale au ET40 si am incarcat masina cat am putut de mult, iar buza aripii avea destul loc insa atingeau in spate pe interior in plastice la denivelari si la viraje.
Sincer as fi putut incerca sa "le fac loc" insa chinuiam saracul Symbol prea mult cu ditamai rotile.

cyppa
Schimbi cu jante Wolfrace Black Toyama pe 15 , prindere 4x100 invelite cu gume Michelin Pilot Energy stare foarte buna rulate aprox 1000-1500 km?

Iata si niste poze cu ele (anvelopele sunt altele) Ms si astept un rasp !
octav_
Salut!
Din pacate nu sunt interesat de schimburi.
B.A.M
salut
separat dai jantele nu de alta dar nu ma ajuta dimensiunea la anvelope pentru megan ar fi 205/50/17
multumesc
octav_
Imi pare rau, sunt interesat sa vand tot setul. Daca totusi se va ivi cineva interesat numai de anvelope am sa te anunt.
lukhian
Salut, imi poti spune un pret la cauciucuri te rog, ms
B-64-MVP
pe logan crezi ca s-ar potrivi cu inelele de centrare??
j.d
Dimensiunea inelului este aceeasi si la Renault si la Logan. wink.gif

Recomand jantele! Arata extrem de bine! biggrin.gif
octav_
Preturile separate sunt 1000 lei jantele si 800 lei anvelopele.
Loganul intr-adevar are acelasi diametru al butucului, deci se potrivesc.
ady84
ating rau? dak nu am garda la sol coborata, cum o ai tu, mai ating?
octav_
Daca ai suspensia originala nu ating. La mine ating cand am masina incarcata si iau viraje de dreapta.
B-64-MVP
ok multumesc, ma gandesc
casper
si totusi te-ai hotarat sa le dai, ca si lui J.D. si mie imi plac, imi pare rau ca nu pot sa le iau eu acum, succes la vanzare rolleyes.gif !!!
dj94dra
daca merg pe solenza fara nici o modificare sar putea sa ti-le cumpar eu de craciun laugh.gif
sorin1983
Te duci cu colindu`?
octav_
Pe Solenza sincer nu stiu daca ar intra... din punctul de vedere al prinderii se potrivesc. smile.gif
octav_
In continuare valabil...
octav_
Se poate inchide, multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.