Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme la motor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
raducu38rar
am o problema la motor dacia injectie 2003. arunca ulei pe la joja daca nu scot furtunu da la gazele de carter
dar runca ulei si pe furtunu de la gazele de carter
burlacu marian
datorita uzurii segmentilor compresia scapa in baia de ulei iar de acolo iese ori pe la joja ori prin capacul de la culbutori. Solutia ar fi segmentarea in cazul in care cilindrii nu sunt uzati sau set motor. Este bine totusi sa masori compresia in cilindri. cauta topicul
pirvumark
cum a zis Burlacu, scapa compresia in baie. segmentare.
Tiberiu-Andrei
Daca mai vrei sa pastrezi masina schimba setul motor.Mai ales, daca nu honuiesti camasile segmentarea e frectie la picior de lemn.
Daca ai in cap sa scapi de ea atunci nu mai baga banii in ea.
danezu_pitesti
cati kilometri ai cu ea?in ceea ce priveste masina ar fi bine daca ai scapa cu un set de segmenti care nam idee cat costa,nu cred ca prea mult...dar daca trebuie set motor astai...nu cred ca uzura sa fi afectat cilindrii daca masina e din 2003..bafta!
shumy88
Daca motorul a avut " viata grea" s-ar putea ca segmentarea sa nu fie o solutie buna mai bine schimba-i setul motor, pt ca e cam grav daca iti da ulei hai gaze mai ziceam dar ulei are uzura mare in pistoane si camasi si deci segmentarea nu-i o solutie buna.Iar segmentii costa intre 50 ron si 90 ron, vb de unii mai buni.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.