Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu merge lampa de marsarier
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
B08STX
cand am verificat papuci care intra in contactul de la cutie am constat ca era un fir rupt ... smile.gif ce bine ar fi fost sa fie doar atat.. dar desigur e dacie si a mers vreo 2 zile si acum nu stiu ce sa ii mai fac
Stie cineva ce are sau cum sa verific instalatia.. eu m am gandit ca daca fac contact intre cele 2 fire de la cutie poate se aprinde dar nu merge... asa ca am ramas in pana de idei...
burlacu marian
Daca ai unit cele doua fire care intra in sonda de pe cutie, ai pus contactul si nu merge, verifica si sigurantele inainte totusi cu un bec verifica daca ajunge curent la unul din papuci.
B08STX
dar firele alea sunt cu + sau cu - si in ceea ce priveste siguranta nu cred ca e asta problema ca mie imi merge tot
Tiberiu-Andrei
Nu uita SA PUI CONTACTUL, cum a sugerat colegul mai sus.Deci, pana nu aflii daca-ti ajunge plus acolo nu schimba nimic.Daca ajunge si tot nu se aprind atunci bulbul e defect.
Spor la verificat!
bygy007
e greu? rezolvarea e data din primul post , unesti cele 2 fire de la sonda si pui contactul
daca se aprinde atunci e contactul daca nu vezi daca ai alimentare pe unul din fire (cu contactul pus ) fata de o masa (parte metalica a masinii) daca nu ai atunci te uiti la regletele de sub bord sa nu fie vre-un fir scos ,
daca nu se aprinde si ai alimentare pe unul din fire atunci urmaresti traseul firelor singurele locuri mai expuse sint la imbinarea instalatiei fata cu spate (o mufa ce uneste firele ce vin din spate cu cele din fata) , sau in zona banchetei spate in partea stinga
B08STX
va multumesc pt idei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.