Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Double Cab 1.9D
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
andyyy_77
Din mers din cand in cand se aude un frecat in partea din fata dreapta, o fii rulmentul de la roata dreapta? Nu se aude tot timpul, ci cand o apuca. De asemenea daca o las pe liber se aude un frecus dar de la toate rotile, foarte incet dar se aude. Ce ziceti daca desfac rulmentul ala si il ung ii mai lungesc viata, sau daca il las asa o mai duce mult?
pirvumark
dc ar fi rulmentul ar trebui sa ai joc la roata. ai incercat sa tragi de roata sa vezi daca are joc? daca are, poti sa pui si aghiazma, ca nu ai ce-i face. schmba rulmentul(ii). eu zic ca s-ar putea sa fie de la frane, de la placute. freaca vreo una in disc. ori freaca placuta in disc ori tablita aia care are rol de arc si tine placuta fixata a iesit si atinge discul.
Bon
Salut si la multi ani! In legatura cu cutia de viteza la 1.9, simeringul m-a costat 2 lei, dar partea mai scumpa era placa de ambreaj care s-a facut tot de ulei si trebuia se reconditionata asta a costat 80 de lei + ulei cutie de viteza + manopera, aproximativ 200 lei.
andyyy_77
La multi ani! Care semering curge ca eu astept sa vina caldura ca sa o desfac, dar sa stiu de acum care e semeringu cu buba. Si ce ai reconditionat la placa de presiune?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.