Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme directie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
paulalin
cu masina stationata daca invart de volan usor dreapta se aude un zgomot, zgomot care nu era pana acum. am schimbat saptamana trecuta semeringul la cutie si pivotii inferiori si superiori pe partea dreapta. ce se poate face . am o dacia 1300 din 1982
multumesc
Tiberiu-Andrei
Folosind functia SEARCH
Spor la cautat. wink.gif
andreybazatu
s-ar putea sa fie bucsele de la brat gata sau bieletele de directie daca nu le verifici nu ai de unde sa stii
pirvumark
s-ar putea sa fie de la bieleta de directie. vezi ca s-a olarit in capat unde se prinde de cremaliera de directie cu surubul ala de 17 sau 13 nu mai stiu exact. deci nu in capatul cu pivotul unde are burduf de cauciuc, ci in cealalta parte a bieletei. eu am schimbat si suruburile pt ca se formase canale pe ele si chiar cu bieleta noua tot avea un pic de joc si facea poc, se simtea mai ales in mers prin gropi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.