Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vajait puternic in masina,
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
kriiss888
de ceva zile se aude destul de puternic un zgomot in masina....localizat de mine pana la urma la roata din spate stanga ....zgomotul este suparator , ceva ca un vajait....cineva care a mers in spate mi-a zis ca face ca tractorul si ca rulmentii sunt de vina .....se aude parca mai tare la viteze mici...la viteze mari tinde sa devina uniform....am scos cauciucul si am observat ca invartind cu mana de roata se aude un zgomot intermitent , numai cand roata ajunge in anumite pozitii.....roata din dreapta se invarte fara zgomot...

ce credeti ? ar putea fi rulmentii? se schimba usor ? nu am schimbat niciodata rulmenti ...e bine sa incerc eu sau sa ma duc la service?
gcristi
Dute la service eu am schimbat rulmentii luna trecuta ca se busisera de cata apa au luat iarna asta si huruiau. Pot sa iti spun ca rulmentii la ambele roti pe spate + manopera mau costat 600.000

Poti sa ii schimbi si tu daca te pricepi si ai presa ....

Eu nici nu ma pricep si nici presa nam smile.gif
kriiss888
gcristi, la ce service ai fost de te-a costat asa putin ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.