Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] magazie 6CD VDO CHM604 MP3
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
victoriousgoofy
Vand magazie cd VDO DAYTON CHM604 MP3 350 RON pret fix (daca sunteti din alt oras decat Bucuresti se adauga taxele de transport)

Magazia este noua si are garantie 18 luni; o vand pentru ca nu e compatibila cu HU-ul de la masina mea (Clio Symbol 2 din 2005) sad.gif

Tel: 0722205171
clr
Ai idee daca e compatibila cu anumite modele de RCD de la Renault (in speta Megane 2 TunerList)?
Are si cablu?
victoriousgoofy
Din cate stiu eu e compatibila cu modelele tuner list; cel putin asa a reiesit din dicutiile de pe forum si care m-au facut sa incerc. daca esti din bucuresti sau pitesti putem sa ne vedem sa incercam daca merge sau nu.....

30 Nov 2009, 16:40:
PS: Are tot kit-ul de montaj, cablu (lung sa ajunga pentru toti) si tot ce iti trebuie....
victoriousgoofy
Pentru cei care intreaba, oferta este inca valabila.

3 Dec 2009, 15:01:
PS: Va rog fara PM pentru ca nu va pot raspunde; nu am suficienta prezenta pe forum ca sa dau reply..... sad.gif victor.s.popa@gmail.com

3 Dec 2009, 21:08:
Revin cu un update: se pare ca sunt mai multe variante la magazia asta si singurul mod in care se poate face verificarea e sa incerci fizic obiectul; o sa incerc maine sa fac o proba cu baietii de la Falcon sa vad care unitate ar merge pe Clio al meu (macar sa stim si noi care e povestea) si o sa postez codurile unitatilor VDO (in clasificare Reno) pentru ca fiecare sa poata verifica daca unitatea lui e pe lista compatibila sau nu; se pare ca sunt mai multe editii de Cass\CD care au aceeasi infatisare si nume (tunner list) dar care sunt diferite intre ele... blink.gif
PS: Codurile unitatilor sunt pe o eticheta pe lateralul HU (usor de identificat, incep cu 8200XXXXXX )

Daca as fi stiut cata bataie de cap e cu magazia asta, ma lasam pagubas de la inceput... radmasa.gif

Pentru cei care stiu, conectorul care merge la HU e albastru, e unul singur si are pinii pe 3 randuri in configuratia 3-2-3

Sper sa fiu de ajutor la mai multa lume care e poate curioasa de jucaria asta frumoasa....
cezarium
poti afla daca merge pe laguna 2 ? eu am din fabrica alpine dar nu citeste mp3. daca se potriveste da un semn.
Bitu
Ia vedeti aici poate ajuta:

http://www.mp3car.com/vbulletin/hardware-d...ontrols-10.html

Tabelul cu compatibilitati pe autoturisme / an de fabricatie/ cod de radio cd

http://www.orbitica.com/gps/vdo/accueilvdoassitance2.htm


Pt. victoriousgoofy

Am vorbit la telefon si mai mult de 90% se potriveste la masina mea.
Ne mai auzim.
Dorin
victoriousgoofy
revin cu codurile de unitati asa cum sunt ele date in micul manual in romana care a venit cu unitatea: 8200057676; 8200403537; 6001998166

Magazia a fost montata pe unele serii limitate de Logan (sa nu intrebati care ca nu stiu) si in mod cert e compatibila cu HU din lumea Renault ...

Pana la momentul acesta am identificat 3 editii la unitatea asta: varianta MP3 simpla, varianta /62 pentru HU Blaupunkt (de pe Logan actual) si /74 pentru unitatile VDO (mai noi: inca nu am ajuns la Falcon - importatorul unitatilor sa verific daca merge sau nu); daca cineva stie ceva mai multe, va rog sa impartaseasca si cu noi, ceilalti pasionati de sunet la pret decent smile.gif
clr
Conform topicului de aici :

http://www.reno.ro/Detalii-despre-instalar...ane-t56365.html

cea fara /62 in coada e pentru tuner list, cea care are terminatia respectiva e pentru update.

Daca inteleg bine, cea de aici e fara, deci e pentru tuner list.
Imi pare rau, dar dupa o analiza a bugetului de sarbatori am ajuns la concluzia ca nu prea pot in perioada asta sa o iau, mai ales ca mi se apropie si distributia de facut.

Asa ca tot ce pot sa-ti spun este spor la vanzare!

PS: pentru cei care sunteti din aceeasi localitate cu vanzatorul, cel mai usor e sa va intalniti si sa probati, dureaza 2 min.
victoriousgoofy
Mii de multumiri pentru precizari.... uite asa ne mai imbogatim si noi cunostintele....
Pentru cei interesati, nu sunt presat de vanzare....vreau doar ca cel care o va lua pentru a-si satisface sufletelul sau de meloman sa si o foloseasca nu sa se uite la ea asa cum am patit eu... blush.gif

Unitatea este MP3 simplu, pentru modelele pana in 2004. In ceea ce priveste montarea, mai mult o sa stati sa desfaceti piese de plastic ca sa treceti cablul de legatura decat conectarea in sine smile.gif

Pentru toti care citesc aceste randuri, La Multi Ani pentru sarbatorile 2009!!!!!
probert
o mai ai? as fi eu interesat de ea
victoriousgoofy
Unitatea a ajuns la noul ei proprietar care a confirmat aseara ca functioneaza si ca este exact ceea ce si-a dorit biggrin.gif

Pentru cei care sunt interesati, va pot ajuta sa intrati in posesia acestui produs cu o singura conditie: sa o doriti cu adevarat. Nu sunt vanzator de profesie si nici depozit de electronice, vreau numai sa ajut colegii de forum sa se bucure de acest add-on pentru sufletul de meloman cu resurse limitate excl.gif

PS: Deschid un topic la sectiunea 'In Car Entertainment' pe tema acestei magazii pentru ca toti sa beneficieze de micul studiu de compatibilitati pe care l-am facut cu aceasta ocazie
Bitu
Recomand.
Om serios si parolist. smile.gif

Stima
QUOTE
victoriousgoofy


CD changerul face toti banii.

Multumesc din nou si
Numai bine!
probert
vreau si eu daca mai poti face rost.
victoriousgoofy
Pentru PROBERT: O sa pot sa-ti dau un raspuns Marti, 15.12.2009. Esti in Bucuresti (ca locatie....)? Te intreb pentru ca daca raspunsul este da, ai putea avea unitatea vineri....
probert
da, sunt din bucuresti
victoriousgoofy
Am verificat si mai sunt magazii: daca sunt doritori, acum e momentul..... biggrin.gif

Lasand gluma, daca sunt persoane care doresc aceasta magazie (repet!!!!! este NUMAI pentru modelul de HU cu 'tuner list' ) va rog contact la: victor.s.popa@gmail.com sau la tel 0722205171
victoriousgoofy
pentru ultimele noutati legate de compatibilitate:
http://www.reno.ro/Magazie-CD-VDO-604-MP3-...0-p2189604.html

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.