Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dezmembrez LAGUNA2Grandtour Privilege
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
teodorteodor
Cum scrie si in titlu , dezmembrez Renault Laguna 2 , Grandtour Privilege, an fabricatie 2001 , motor 1600 cmc benzina, 16 valve.
Optiuni : Xenon, Scaune Sport Piele, Jante aliaj 18 inch+ cauciucuri 225/40 -suspensie sport , climatronic, computer bord,volan piele,cotiera fata spate , cd player original renault , 4 geamuri electrice , etc...
As dori poate e cineva interesat sa cumpere la un loc Xenonul, Scaunele din Piele si Jantele , la pretul de 1000 euro . Daca nu , farurile xenon se vor vinde doar la schimb cu faruri originale . jantele + cauciucuri 450 euro , faruri xenon 250 euro, interior piele 350 euro !
De subliniat ca de pe masina sunt vandute deja ( s-a dat avans, inca nu s-a demontat ) urmatoarele - aripi spate, fusta, hayon, bara
- toate subansamblele de la motor inspre bara, inclusiv ( radiatoare, aripi,capota,bara,electroventilatoare, etc ... )
In rest , sunt de vanzare tot ce tine de motor si subansamble ( motor, cutie , compresor, alternator , electromotor, etc .... usi , articulatii, plafon, interior , etc etc .
Ca si rugaminte, prefer sa nu dezmembrez piese mari formate din subansamble ( usi din care sa vand un maner , sau o macara de geam) , ci prefer sa le vand mai ieftin, dar complete .
Nu stiu ce am mai omis sa scriu , in mare cam asta ar fi oferta mea . Astept cereri si intrebari pe forum, pe yahoo messenger la adresa teodor.ciurea@yahoo.com , sau la telefon 0745342992 . Masina se afla in Braila, trimit prin curier oriunde in tara . Salutare tuturor forumistilor !!!
dj_13055
alternatoru cati amperi are si ce pret are?
micutu3500
salut ,

Volanul la ce pret e ?

Multumesc,
quze
Salut,

Mai multe detalii despre jante si suspensia sport.

Merci
teodorteodor
Alternatorul , nu stiu cati amperi are, presupun ca e un standard si toate sunt la fel . Pretul pentru alternator ar fi de 3,5 milioane .

Volanul arata foarte bine , are 110.000 km , demonstrabili, pielea arata foarte bine . Pretul pentru el ar fi de 200 ron , si cu volan la schimb ar fi de 150 ron .

Legat de suspensii, iar habar nu am detalii . Si nici nu prea stiu unde sa ma uit , pentru a oferi mai multe detalii . Cred ca in 2-3 saptamani o sa dau jos amortizoarele, si atunci o sa le pot poza detaliat . Jantele sunt pe 18, 1 sau 2 au mici zgarieturi pe spite, si din ce am vazut toate sunt zgariate pe buza . Cauciucurile sunt folosite circa 12-17000 km , cam asa pot aproxima .


Pentru mai multe detalii, va stau la dispozitie. O seara buna !
nenestean
cat vrei pe ceasurile de bord cu tot cu mufele de la ele ?
si da si niste detalii despre ele te rog
cati km au....cu sau fara cb.....
mersi mult.
teodorteodor
Nu stiu exact cati km sunt pe ceas, pot sa presupun ca vreo 130 000 , masina are carte service pana in 2008 unde avea 120 000 .
masina avea computer de bord .
pretul bordului cu tot cu mufe este de 300 ron , si platesc eu curierul !
daca esti interesat, am si un bord de clio 1.4 8 valve , model 2003 , la pretul de 150 ron .

Salutare !

2 Dec 2009, 23:10:
nenestean , inca nu pot trimite pm-uri.
sincer, nu stiu deloc detalii despre bord, este de pe un clio 1.4 benzina care a fost la arabesque, deci probabil are vreo 200 000 km minim , dar functioneaza, si totul e ok, nu are geam spart sau ceva de genul . Din cate stiu masina nu are computer de bord, dar daca esti cu adevarat interesat, o sa ma uit sa iti confirm.
ne auzim . salutare
quze
QUOTE(teodorteodor @ 2 Dec 2009, 17:55)
Alternatorul , nu stiu cati amperi are, presupun ca e un standard si toate sunt la fel . Pretul pentru alternator ar fi de 3,5 milioane .

Volanul arata foarte bine , are 110.000 km , demonstrabili, pielea arata foarte bine . Pretul pentru el ar fi de 200 ron , si cu volan la schimb ar fi de 150 ron .

Legat de suspensii, iar habar nu am detalii . Si nici nu prea stiu unde sa ma uit , pentru a oferi mai multe detalii . Cred ca in 2-3 saptamani o sa dau jos amortizoarele, si atunci o sa le pot poza detaliat . Jantele sunt pe 18, 1 sau 2 au mici zgarieturi pe spite,  si din ce am vazut toate sunt zgariate pe buza . Cauciucurile sunt folosite circa 12-17000 km , cam asa pot aproxima .
Pentru mai multe detalii, va stau la dispozitie. O seara buna !
*



Va rog sa ma contactati cum dati arcurile jos si aveti niste detalii.
In legatura cu jantele va pot oferi 300 euro fara cauciucuri.
teodorteodor
Imi pare rau , dar oferta dumneavoastra nu se ridica la asteptarile mele. Oricum nu am ce face cu cauciucurile, deci se vor vinde doar impreuna cu jantele .
Legat de amortizoare, de indata ce le voi demonta, voi face cateva poze si va voi contacta. O zi buna !
teodorteodor
BV-77-MKI - din pacate, nu pot trimite inca pm-uri. Ultimul pret la jante ar fi de 400 euro . Decat niste poze amanuntite, daca esti cu adevarat interesat pastram legatura, ca eu o sa vin de revelion in zona Sibiului, si pot pune pe masina mea jantele acestea , si astfel le vezi personal . Ne auzim. salutare !
iglu
Salut,

Are sinteza vocală? Dacă da, m-ar interesa modulul de sinteză, butonul de pe bord de sinteză vocală și difuzorul din bord atașat sistemului de sinteză vocală. Plafoniera e modelul cu 2 sau cu 3 becuri? Un preț pentru sinteză și/sau plafonieră?
$$ilvviu
Ai lampi sub parasolare?
teodorteodor
iglu - imi pare rau, dar nu stiu ince consta functia de " modul sinteza vocala" . Daca poti fi mai explicit, mi-ar fi cu adevarat de folos . Multumesc !

7 Dec 2009, 22:35:
Silviu - te referi daca sunt lumini pe plafoniera...sau direct pe parasolare ?! Pentru oricare din situatii, o sa iti dau un raspuns in 2 zile . Multumesc !
$$ilvviu
Sub parasolar, montate pe plafon. Se aprind cand deschizi oglinda din parasolar.
Am nevoie de o astfel de lampa.
As mai avea nevoie de plasticul care acopera partea din puntea spate situata sub telescop si un tampon de sustinere a tobei de esapament.
teodorteodor
Silviu...ma uit , si te anunt . Pe ce parte ti-ar trebui, mai exact ?!
iglu
Modul de sinteză vocală - o funcție prin care o "doamnă" îți urează bun venit la bord, îți spune OIL OK, alte mesaje de eroare etc. Vezi dacă lângă butonul de ESP ai un buton care reprezintă un profil de față umană vorbind, oricum, e sugestiv simbolul.
Tossi
Are pilot automat? Daca da cat vrei pe butonul acela cu doua pozitii? Se potriveste pe megane, ai idee?

P.S.: Cred ca este cel incercuit in poza.
tzsombi
Buna
Ma intereseaza duzele stropitoare de parbriz
Un pret te rog
teodorteodor
Iglu - sper ca poza aceasta sa fie destul de concludenta pentru tine . Ne auzim daca masina este dotata cu ceea ce iti doresti . Salutare .
iglu
Salut. Masina este dotată cu sinteză vocală - vezi butonul din imaginea atasata, cel dinspre ceasurile de bord.

Ca sistemul sa fie funcțional trebuie sa aiba urmatoarele: butonul din imagine, difuzorul de sinteză vocală (localizat sub butoanele din imagine in zona patrata cu gauri mici) și modulul de sinteză vocală (localizat în torpedou, greu vizibil într-o fantă).

Dacă le gasești pe masina, spune un preț, chiar dacă nu le ai pe toate...

BTW: pentru cine întreba mai sus, mașina nu are pilot automat, butonul încercuit e de la sistemul care mă interesează pe mine.

11 Dec 2009, 01:15:
Salut din nou. Am mai studiat mașina pe care o dezmembrezi și se pare ca a avut pe ea și senzori de presiune în pneuri. Mă interesează unitatea de recepție a emisiei senzorilor de pneuri, ar trebui să fie o chestie neagră, sub mașină, între scaunul șoferului și bancheta din spate, relativ spre centru. Un preț?
teodorteodor
Ai Pm!
c_strike_ld
pe cutie cat vrei?
teodorteodor
Salut. Pretul cutiei de viteze este de 300 euro, pret final.
Ne auzim daca esti interesat. Salutare .
tibirk
Ma intereseaza caseta de directie. Ne-am auzit la telefon. Daca se poate repede ca sa am si eu sarbatori fericite.
Toate bune!!
teodorteodor
UP
raresvintea
vreau doar geamurile de la cele 2 oglinzi retrovizoare, dar neaparat sa aiba incalzire in ele. deci doar geamul, nu toata oglinda.... Cat ceri pe ele?
AlinushMicutzu
poze cu cd-playerul daca se poate si pretul acestuia???astept PM. mersi
VF1BG0
Pret pentru pompa de servodirectie?
B_i_t_z_a
Caseta de directie,macarale pentru geamul stanga fata,si dreapta spate,senzor(comutator) marshariere,punte spate...astept preturi.Multumessc
teodorteodor
punte spate 150 euro .
restul sunt date sau rezervate.
salut !
aseldmi
un bec xenon? un pret te rog
teodorteodor
Aveti PM- fiecare .
Sarbatori fericite!
boozywoozy
fa-mi te rog un pret pentru bordul complet ) nu ma intereseaza air-bag-urile )
Multumesc!
teodorteodor
up!
ViperRS
un pret pentru senzori de parcare daca a avut masina ma intereseaza tot sistemul.
teodorteodor
senzorii de parcare s-au dat , o data cu bara de protectie.
O zi buna !
teodorteodor
up
AdrianoBoy
maciulia de la schimbatorul de viteze o mai ai?daca da,in ce stare se afla?o poza daca o ai se poate...??si un pret ulterior!!.multumesc astept raspuns
bulls_lx
Pompa servo directie,motoras stergator spate cui remorcare(tija insurubabila),pret?
teodorteodor
Aveti amandoi PM !
Salutare !
micleadragoscostin
m-ar interesa un senzor de presiune din pneuri, daca mai ai!

Multumesc!
AdrianoBoy
pune niste poze cu maciulia de la schimbatorul de viteze..>!!
bulls_lx
sal nu pot trimite inca PM-uri ai un id de messenger sa vb acolo ?
Merci.
al meu bulls_lx@yahoo.com
cimo
salut

clapeta de acceleratie o ai?se potriveste pt masina cu volanul pe stanga sper
la ce pret ?

multumesc
teodorteodor
cimo- ai pm.
salutare.
FDR
proiectoarele si ornameltele care vin la ele
senzorii de presiune + receptorul.

astept un pret.
multumesc
$Cl@us$
M-ar interesa telescoapele fata in ce stare sunt si un pret !
bragelone
Cotiera + consola centrala(partea cu frana de pana si suportul de pahare) la ce pret ?
aseldmi
bandourile de pe spoilere erau gri? fata si spate ma intereseaza
stoilescusilviu
o poza cu catalizatoru se poate si un pret te rog? Ms si bafta la vanzare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.