Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: oferte orange
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
vladrehau
http://www.orange.ro/oferte-speciale/calendar-dec.html
pt cine e interesat...
MadHawk1
...si tot nu i-au "ajuns din urma" pe eRDeeShi ! happy.gif
Tot preturi nesimtite au! tongue.gif
Manuel
Portocalii, deh... Acu' stiu de ce am renuntat la serviciile lor.
C a t a l i n
Există secțiune dedicată pe forum.

http://www.daciaclub.ro/GSM-Zone-f117.htm
MadHawk1
QUOTE(Manuel @ 2 Dec 2009, 23:08)
Portocalii, deh... Acu' stiu de ce am renuntat la serviciile lor.
*



Lasa ca nici cei rosii nu sunt mai breji! Ba chiar sunt mai rai! Iar verzii sunt de tot rasul cu taxarea la 3 minute! radmasa.gif
bogdanelkva
cu ofertele astea de milioane...de minute in retea,n-ai de unde alege?
george_scala_2004
Un spaniol, taxat cu 1.000 de euro pentru un apel de zero secunde, dat siesi blink.gif

QUOTE
Compania de telefonie Orange a facturat cu o mie de euro un apel de zero secunde dat de un client lui insusi pe propriul telefon in timpul unui zbor cu avionul cand mobilul era inchis. Clientul Xavier S.G., din Girona, a primit in iulie o factura in care erau incluse presupuse apeluri facute din strainatate, dintre care una facturata cu 1.022,71 euro (866,70 plus 18% de TVA) toate adresate lui insusi, relateaza marti ziarul El Mundo, citeaza Agerpres.
wacko.gif

link
SSilent
in prima faza am citit "oferte organe" ...poate gaseam si eu niste rinichi la super oferta radmasa.gif
SiloS
Dupa mai bine de un an, aduc acest topic pe prima paginii datorita unei noi oferte de la Orange. (eu am abonament la Orange)

Ieri am primit urmatorul SMS:
Vesti bune pentru 074(numarul meu de telefon)!!! Orange iti ofera un cadou si sanse la cei 50.000 E din 16 Ianuarie. Toate cu sms GRATUIT la 448! Nu rata ocazia.

Nu am trimis nici un sms. Acum 5 minute primesc urmatorul mesaj:
Numarul tau, 074(numarul meu de telefon) poate castiga 50.000 E la final! Trimite GRATIS SMS la 448! Primesti 15 SMS.
Doar AZI: extragerea combustibilului in valoare de 900E!


icon_mrgreen.gif

O fi pe bune?
ps: cele 15 mesaje inseamna 7 zile in care se pot trimite gratuit mesaje de "buna dimi" si "noapte buna". laugh.gif
corbex
Trimite neaparat, sa aflam si noi care-i smenu' cu gratuitatea.
Alydor
raspunde si tu si dupa aia plange-te ca ai luat teapa, cum fac aia care au ales la voda sa participe la concurs...


Suma respectelor, Alydor
radian
M-or sunat si pe mine ieri cei de la Orange. Cica, pe motiv ca le sunt client vechi s-au decis sa-mi faca un bonus, nu stiu ce optiune cu 3 numere favorite. La numai 5 euro in plus pe luna. radmasa.gif I-am urat sa-si bage bonusul unde vrea ea dar sa nu mi-l treaca in factura ca imi dau demisia din calitatea de client Orange. Cica bonus, ce nesimtitit...
corbex
SMS cu 50.000 E primesc si eu, ocazional. Am facut sedinta cu familia, nimeni n-a putut veni cu o sugestie potrivita in privinta felului in care i-am putea cheltui, asa ca am renuntat.
Cred ca cu SMSu' asta gratis activezi vreo optiune de-ti bati copiii.
kum
QUOTE(corbex @ 10 Dec 2010, 12:42)
SMS cu 50.000 E primesc si eu, ocazional. Am facut sedinta cu familia, nimeni n-a putut veni cu o sugestie potrivita in privinta felului in care i-am putea cheltui, asa ca am renuntat.
...
*


nedumerire.gif
la fane monitor te-ai gandit?
asteapta nervos.gif
corbex
Lui ii dau monitorul de la telefon.
kum
Câți? (inci)
DragosP
Invers proporțional cu vârsta.
SiloS
Totusi expeditorul este Orange. wink.gif
Ar trebui sa fie pe bune.
corbex
radmasa.gif radmasa.gif
Adica Boringi e cinstiti, ei nu dau tepe !
radmasa.gif
Mesajul e pe bune, de la ei. Ramine intrebarea, nu foarte relevanta, de ce ar tot zice ei ca dau cite 50.000 cuiva (povestea e mai veche), pe gratis. Nu ca s-a r tine de cuvint, dar daca totusi, de unde iau banii? Si de ce? Ce le iese lor? Ca ei e societate comerciala.
SiloS
Asta e si motivul pentru care am postat.
Mai ales ca nu am reusit sa ma descurc pe site-ul lor, e prea stufos.

Am sunat la 411, imediat dupa ce am selectat limba romana a inceput sa imi povesteasca despre campania cu cei 50.000 E. blush.gif
bogdanelkva
Am primit si eu un mesaj de genul: "Pontul zilei 0746------!:a doua zi la rand cand un SMS GRATUIT trimis la 448 iti poate aduce: 50000eur la final,10000eur/sapt si 5000eur/zi.Primesti 15 SMS."
Ploua cu bani,dom'le!Ba nu,ninge cu euro! radmasa.gif
Vrajeala... icon_mrgreen.gif
tribunul
Cod portocaliu.
george_scala_2004
QUOTE
Orange va permite viteze marite de transfer de date de pana la 21,6 Mbps in opt localitati din Romania

Orange va permite incepand de marti viteze de transfer de date de pana la 21,6 Mbps atat pentru abonati cat si pentru utilizatorii prepaid de internet mobil in opt localitati din tara, respectiv: Bucuresti, Buftea, Corbeanca, Mioveni, Pitesti, Ploiesti, Otopeni si Voluntari, a anuntat luni operatorul de telefonie mobila. Primul operator mobil local care a introdus astfel de viteze de transfer in propria retea a fost Vodafone, in luna septembrie a anului 2009, urmat de Cosmote, care a introdus aceasta facilitate in luna aprilie a anului trecut, odata cu lansarea serviciilor 3G.

Conexiunea care permite viteze de transfer de pana la 21 Mbps este disponibila pentru toate abonamentele Colibri si optiunile Internet PrePay care ofera acces mobil la internet pentru laptop, tablete PC sau desktop.


http://economie.hotnews.ro/stiri-telecom-8...din-romania.htm

miscari importante pe piata telecom...dupa ce rcs a anuntat ca va oferi iptv e rindul orange sa pluseze la viteze superioare...e drept doar citeva orase mari...insa viitorul suna bine...vorba unei reclame...
nik1965
ptiu, citisem "oferte organe" ....
m-am linistit ...
kxz
cu ce te incalzesc 21 de mega?
tu ai sa zicem, voie la 5 giga trafic lunar.
la viteza asta ii consumi in juma de ora.
restul de 29 de zile, 23 de ore si 30 de minute, te uiti pe geam cum ninge, daca esti din cluj, daca nu te uiti degeaba.
daca dadeau si ei ceva giga in plus, daca reduceau tarifele, erau masuri in avantajul tau.
asa e doar marketing care pe tine nu te incalzeste cu nimic.
kxz
Orange lanseaza HD Voice

http://www.orange.ro/services/hd-voice.html#

Viitorul telefoniei mobile este în premieră aici, la Orange.

Cu HD Voice convorbirile tale au de-acum un sunet clar ca lacrima. Folosind tehnologia de ultimă oră, Orange îți oferă acum viitorul standard al comunicării mobile: sunetul de înaltă definiție.

Fie că ești pe stradă, la cumpărături, în restaurant, la concert sau pe stadion, cu HD Voice este mai ușor să vorbești la telefon. Sunetul se aude foarte natural și clar, iar zgomotul de fundal este mult redus. Astfel vorbești cu cei dragi ca și cum ar fi lângă tine, chiar și atunci când te afli într-un loc zgomotos. Și totul fără să ai nici un fel de costuri suplimentare.
kato
e ca si cum m-as uita la promotor la cum prezinta mitsubishi.......... rolleyes.gif
daniM
QUOTE(SiloS @ 10 Dec 2010, 12:31)
Dupa mai bine de un an, aduc acest topic pe prima paginii datorita unei noi oferte de la Orange. (eu am abonament la Orange)

Ieri am primit urmatorul SMS:
Vesti bune pentru 074(numarul meu de telefon)!!! Orange iti ofera un cadou si sanse la cei 50.000 E din 16 Ianuarie. Toate cu sms GRATUIT la 448! Nu rata ocazia.

Nu am trimis nici un sms. Acum 5 minute primesc urmatorul mesaj:
Numarul tau, 074(numarul meu de telefon) poate castiga 50.000 E la final! Trimite GRATIS SMS la 448! Primesti 15 SMS.
Doar AZI: extragerea combustibilului in valoare de 900E!
icon_mrgreen.gif

O fi pe bune?
ps: cele 15 mesaje inseamna 7 zile in care se pot trimite gratuit mesaje de "buna dimi" si "noapte buna".  laugh.gif
*


Primul e gratuit,urmatoarele sunt 0.99 euro,plus ca te vor bombarda toata ziua cu mesaje de la 123
kxz
QUOTE(kato @ 14 May 2011, 00:24)
e ca si cum m-as uita la promotor la cum prezinta mitsubishi.......... rolleyes.gif
*



Conditiile necesare si suficiente sunt ca cei doi interlocutori sa fie in aria de acoperire 3g si sa aiba telefoane compatibile HD Voice.
george_scala_2004
QUOTE
Grupul France Telecom-Orange l-a inlocuit pe Thierry Millet din functia de director general al Orange Romania cu Jean-Francois Fallacher, fost director general al Sofrecom, companie de consultanta internationala a grupului francez de telecomunicatii, a anuntat miercuri Orange Romania, potrivit Mediafax. Jean-Francois Fallacher va prelua conducerea Orange incepand cu 1 iulie, iar Thierry Millet va reveni in Franta, fiind promovat sa coordoneze activitatile de plati prin telefonul mobil si de dezvoltare a serviciilor de plati contactless in tarile in care este prezent grupul France Telecom, a anuntat operatorul.


http://economie.hotnews.ro/stiri-telecom-8...s-fallacher.htm

schimbarea lui Millet sa aiba legatura cu scaderea profitului ?
corbex
QUOTE(daniM @ 14 May 2011, 08:22)
Primul e gratuit,urmatoarele sunt 0.99 euro,plus ca te vor bombarda toata ziua cu mesaje de la 123
*


Eu a trebuit sa le FMC cit se poate de la propriu ca sa scap de mesajele astea.
IRONICK
QUOTE(george_scala_2004 @ 1 Jun 2011, 13:24)
http://economie.hotnews.ro/stiri-telecom-8...s-fallacher.htm

schimbarea lui Millet sa aiba legatura cu scaderea profitului ?
*
Stil de rezolvare frantuzesc, schimba conducerea decat sa rezolve problema.
daniM
Astia de la Oranj ma contactara azi,ca cica-s fidea si am abonament de vo paispe ani,si sa-mi dea nu's ce router oaierless gratuit +telefon fixo-mobil cu 150 min. nationale si oranj nelimitat,la fel aparatul gratuit,doar sa le dau 40 de ron pe luna;Cum pare?
cdadan
Io din principiu n-am incredere-n astia. blush.gif
daniM
Pai io stiu?Mi-ar fi bun ceva net fara limita la sat,decat sa tot incarc cartela aia de Vodafone
Alydor
Ai ce face cu ele? Vezi daca iti este rentabila oferta, si vezi cu ce te leaga de ei. Ca routeru ala tre sa ia net de undeva, vezi cat trafic ai, vezi ordinea de consum a minutelor, ca de multe ori curvele astea pun prima data minutele nationale si alea se duc si cand suni in retea... Etc

Le. Vezi daca ai acoperire in zona si vezi daca jnapanii astia nu te obliga sa pui fixomobilu si routeru la oras unde ai domitzilu. Vodafonu asa facea cu fixomobilu...




Suma respectelor, Alydor
Andy_ACS
@daniM - in oferta iti mentioneaza ca ai net mobil 3G nelimitat, fara a-ti scadea viteza in functie de trafic? Daca da, oferta e buna (mai ales ca zici ca ai nevoie la tara).
Daca e vorba doar de 150 min nationale si nelimitat orange, fara trafic de net, eu zic ca nu merita. Iti poti baga tu pe mobil la tine niste optiuni de banii aia si esti mai castigat.

Shush
Si pe mine m-au sunat acum ceva vreme, vreo 11-12 ani la mine vechimea. Le-am zis sa se spele cu oferta pe cap, aceasi oferta o poate obtine si un client nou ...
quick
foarte bine shush, si eu ma debarasez rapid de ei, nu imi plac moacele lor si ma dispera, ii ascult si cand ma intreaba daca vreau le spun ca nu si inchid telefonu.....
nu va grabiti sa acceptati oferte la telefon pt ca ori nu o sa primiti toate datele problemei ori o sa va incurcati in termeni lor si modul de exprimare.
nu stiu, cred ca am mai spus aci, o chestie ce am vazut la orange, stateam la rand(ca de obicei, se stie din cauza crizei la orange shop este coada aproape tot timpul) si o pensionara inaintea mea ii spunea la aia de acolo ca de la abonament de 4 euro, dupa ce a vb cu un operator a ajuns sa aibe 2 abonamente de 8 euro:))......si aia de la ghiseu a spus ca nu se mai poate face nimic pt ca au "semnatura" vocala.
si sa sti ca abonatii noi au oferte si mai bune, si asta-i o chestie pe care nu o inteleg....adica eu sunt de 9 sau 10 ani pe abonament, platesc la zi totdeauna si unu care vine nou are telefon mai ieftin ca mine, chiar daca amandoi ne facem prelungire/abonament pe 2 ani.
daniM daca crezi ca routeru iti este folositor fa-ti, dar telefonu ala fix si cu minutele nu au nici un rost.....
C@talin
eu la cartela am oferte mai bune ca voi la abonament biggrin.gif
daniM
QUOTE(quick @ 14 Aug 2012, 17:09)

daniM daca crezi ca routeru  iti este folositor fa-ti, dar telefonu ala fix si cu minutele nu au nici un rost.....
*


Pai l-as lua ca daca le separ cred ca ma costa mai mult,la 40 de ron si net si fix mi se pare ok,am intrebat de net,da,trafic nelimitat
kxz
la ce viteza? sigur nu e nelimitat la viteza mare.
si vezi ca fixu' ala unde-l inregistrezi in retea, acolo trebuie sa'l folosesti. e ceva de genul iei telefonu'n brate si fugi cu el prin toata casa/vila/palatu' unde crezi ca'l folosesti.
volint
QUOTE(daniM @ 14 Aug 2012, 12:02)
Astia de la Oranj ma contactara azi,ca cica-s fidea si am abonament de vo paispe ani,si sa-mi dea nu's ce router oaierless gratuit +telefon fixo-mobil cu 150 min. nationale si oranj nelimitat,la fel aparatul gratuit,doar sa le dau 40 de ron pe luna;Cum pare?
*



Stai potolit. Am cerut oferta aia scrisa si e cu dedesubturi. Pretul e pt primul an de abonament, perioada contractului e de minim 2 ani. Cam ce crezi ca se modifica in al 2-lea an de contract?
Alydor
Ii dubleaza minutele si ii dau trafic nelimitat la viteza maxima, la jumatate de pret? tongue.gif


Suma respectelor, Alydor
kxz
http://www.nelimiteaza-te.ro/
Azi e ultima zi la oferta saptamanii, optiunea activata se plateste doar jumatate. se pot activa optiuni la 2,5 euro.
kert
Luati o noua "oferta" orange (extras din factura detaliata):
[attachmentid=1627928600]
Apeluri fictive la numar cu suprataxa.
Orange se face ca ploua.
Nu incercati sa sunati la 1277 (or mai fi si altele...) va ia 3E din prima fara a fi avertizat, adica esti informat dupa ce deja ti-au luat banii.
paul_p
Se pare ca pacaleala dateaza din 2010:
http://economie.hotnews.ro/stiri-telecom-7...acest-numar.htm
kert
Era cu sms-uri.
Acu' un simplu apel costa 3 EURO - foame mareeeee.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.