Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Laguna 2 Ph 2 2.0T Lux Dynamique
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Frank SF
VAND Renault Laguna II 2.0T Lux Dynamique, benzina, L4, 1.998 cmc, 170 CP, 2006, bleu orage, cutie manuala 6 trepte, ABS+ESP+EBV+AFU, aer conditionat automat, 8 airbag-uri, jante aliaj usor (plus set suplimentar jante aliaj si anvelope iarna), Card deschidere/inchidere si demaraj " Maini libere", Computer de bord, Tempomat, Eleron, Xenon, frina de parcare automata, geamuri electrice, oglinzi retrovizoare electrice, degivrante, rabatabile electric, faruri ceata, Radio cu mono CD Cabasse si satelit de comanda pe volan, senzori spate, Tapiterie piele cu Alcantara, Volan si schimbator de viteze din piele, vopsea metalizata. 30.000 km, 11.000 EUR disc 0723 287 690.

Pun poze miine cu masina, azi am uitat cablul pt descarcare poze din aparatul foto.
Frank SF
Atasat si pozele cu masina.

Update de pret, 9.900 EUR - studiind mai bine alte oferte similare. Masina e impecabila, si a fost masina mea, singur utilizator, nu masina hingherita de flota corporate Orange. Mai jos de atit cred ca nu o dau, ar insemna sa imi bat joc de ea.

Motivul pentru care se vinde masina este acela ca sotia mea, care o foloseste acum, isi doreste mai degraba un SUV (pozitie mai inalta la volan, sugestie mai mare de siguranta etc), si cum Koleos nu ne place, ca sa facem buyback la Renault, oferim masina spre vinzare.

pentru cine nu stie, masina asta (Laguna 2.0T) este un perfect sleeper, este un lup in blana de oaie, adica ai o masina de familie, spatioasa, care nu atrage prea mult atentia, dar care a uimit multi alti soferi prin performantele in trafic, detalii aici:

http://www.km77.com/marcas/renault/2005/laguna/20t-p/t03.asp

vedeti tabelele de acceleratii si reprize. Consumul in Bucuresti-ul cel aglomerat e maximum 13 litri/100 km.
Frank SF
Update de pret pina la sfirsitul lui ianuarie: 8,500 EUR (pentru ca sa putem prinde o oferta incredibila pentru Mercedes GLK nou de pe stoc).

Megaoferta, este enorm de multa masina foarte buna la banii astia! Am vazut la topicul cu Masina visurilor tale ca Laguna II 2.0T este masina visurilor citorva dintre coforumisti.... well, acum e ocazia....
ipiq
cu tot respectul, dar airbagul din volan a fost sarit si relipit.
se ved clar liniile dupa care s-a spart.
cred ca ar fi mai ok sa anunti si viitorul proprietar ca airbagul nu e functional.
spor la vanzare!
vali79m
Cum se prezinta la exterior?...a fost lovit ceva, reparat, vopsit...etc.?
Km sunt reali?
vali79m
Ofer 8000 euro.
Astept raspuns din partea ta.
ccezar2004
QUOTE(ipiq @ 24 Dec 2009, 02:24)
cu tot respectul, dar airbagul din volan a fost sarit si relipit.
se ved clar liniile dupa care s-a spart.
cred ca ar fi mai ok sa anunti si viitorul proprietar ca airbagul nu e functional.
spor la vanzare!
*




pai daca a sarit airbag-ul nu ar trebui cumva sa fie SPART volanul?... intreb si eu...
vlad_laguna
nu mai zice nimic.....
BeciAcustic
pune contactul sa vedem activarea airbegului smile.gif
C a t a l i n
Nu arată atât de bine o mașină lovită atât de tare încât să sară airbag-urile. Acel capac de volan are probabil altă problemă. Iar Frank nu făcea așa ceva. Părerea mea.
Bacu
scaunul soferului de ce este sters din poza cu interiorul? ai revenit la 170 cai, ai renuntat la chip tuning-ul pe care l-ai facut?
Frank SF
Crapatura de pe volan este doar a plasticului de la suprafata, s-a produs cind am apasat puternic pe claxon in momentul in care mi-a taiat calea un imbecil, initial Renault a zis ca imi schimba pe garantie plasticul de la volan, apoi au zis ca trebuie schimbat tot volanul, pe urma cererea aia s-a tot tergiversat mai multe luni si cind am sunat inapoi la Renault, se pare ca nu au mai dat de ea... asa ca m-am lasat pagubas. Un potential cumparator poate sa vada ca nu e nici o eroare la senzor airbag si se poate face orice verificare. Airbag-ul este perfect functional.

masina este resoftata la 205 CP, am softul de 170 CP pe stick si se poate reveni oricind, daca cineva e doritor, la software-ul respectiv.

masina nu a fost lovita, am avut doua incidente de bare gasite julite in parcare, inerente cred traficului din Bucuresti, reparate de fiecare data pe Casco.

Scaunul sofer nu are nimic, iarasi un potential cumparator va putea sa il verifice, pur si simplu acela este un prosop pe care il pun eu pe scaun, deh, sunt gras si transpir destul de mult.

Catalin, multumesc mult pentru apreciere si incredere. vali79fm, ne auzim la inceputul lui ianuarie. Kilometrii sunt reali, am avut mai multe masini la dispozitie si nu a fost singura masina (multa vreme am avut alta masina de la serviciu pentru utilizare zilnica, apoi a trecut la nevasta-mea care merge putin cu masina).

vlad_laguna, nu sunt interesat de schimbul propus de tine, nu ma intereseaza schimb in general (decit poate pe un SUV), si in nici un caz sa dau Laguna 2.0T 2006 cu 30.000 km pe Laguna 1.9dCi 2005 cu 120.000 km.
ipiq
daca airbagul e ok si crapatura e de la apasat pe claxon IMI CER SCUZE PT AFIRMATIA FACUTA MAI SUS!
spor la vanzare!
Frank SF
no problem ipiq, poate ar fi trebuit eu sa mentionez de la inceput. orice clarificare e buna, multumesc de urari, La multi ani tuturor!

pe 4 ianuarie ma vad cu doi potentiali cumparatori!
AlexC
Vreun noroc ieri?
Frank SF
Am fost plecat din Bucuresti, sun eu astazi sa stabilim intilnire. Am un potential cumparator (un prieten) dar e din Brasov si ar trebui sa ma deplasez eu acolo.
St
Mai este de vanzare?
concrion
Salut. Daca oferta de vanzare mai este valabila, iti pot oferi 7000-7500 euro pe masina. Precizez ca am nevoie de masina pentru uz personal (asta dupa ce am ramas fara meganeul meu in urma unui accident cu impact frontal). In eventualitatea in care esti interesat, astept mesajul tau. Multumesc anticipat. Seara buna
cmandrei
Redeschis la cerere.
Frank SF
Ok, deci masina revine la vinzare. Detalii actualizate:

VAND Renault Laguna II 2.0T Lux Dynamique, benzina, L4, 1.998 cmc, 170 CP, 2006, bleu orage, cutie manuala 6 trepte, ABS+ESP+EBV+AFU, aer conditionat automat, 8 airbag-uri, jante aliaj usor (plus set suplimentar jante aliaj si anvelope iarna), Card deschidere/inchidere si demaraj " Maini libere", Computer de bord, Tempomat, Eleron, Xenon, frina de parcare automata, geamuri electrice, oglinzi retrovizoare electrice, degivrante, rabatabile electric, faruri ceata, Radio cu mono CD Cabasse si satelit de comanda pe volan, senzori spate, Tapiterie piele cu Alcantara, Volan si schimbator de viteze din piele, vopsea metalizata. 47.600 km, 5.000 EUR disc 0724 333 183. Are ITP pina in decembrie 2014, trebuie platit timbru de mediu de aproximativ 1500 EUR. Anul trecut cu taxa de mediu suspendata s-a vindut masina similara pe site aici dar cu 70-80.000 km la 6.300 EUR, mie mi se pare oarecum firesc ca timbru de mediu sa fie cumva suportat fifty-fifty intre cumparator si vinzator.

Se vinde pt ca avem deja prea multe masini in familie si nu se mai merge cu ea (eu am masina de la serviciu, mai avem un BMW 325xi pt care tocmai am incheiat leasing-ul precum si un Logan al parintilor).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.