Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DACIA 1310 LI
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
nero67
SAL,FIIND NOU PE FORUM POT SPUNE C-AM INTRAT IN SPERANTA CA CINEVA IMI POATE SPUNE CE POT FACE IN SITUATIA IN CARE DUPA CE UN MECANIC MI-A AERISIT FRANELE A RAMAS APRINS BECUL CU SEMNUL EXCLAMARII(ALTE PERICOLE),CUM POT INTERVENI SA SE STINGA?MULTUMESC ANTICIPAT!
vladut88
pe pompa de frana ai o sonda, care se desface cu cheie de 22, o descafci si in varf are un tamburus ,apesi pe el de 2 3 ori, si o montezi la loc si becul se va stinge
badboy_marius
da, acolo ai o sonda, ori nu ai suficient lichid in vas, ori e o problema la sonda. sunt mai multe tipuri, una care e infiletata in corpul pompei, si una care are senzor in capac. verifica si vezi cum ai.
s0rinel
asa se mai intampla la astea mai noi si semnul ala nu e alte pericole indica daca e trasa sau nu frana de mana fa ce a zis vladut si o sa-si revina
mishujkl
Se spunea pe undeva pe forum sa se calce frana de 2-3 ori cu acea sonda scoasa.
Pompa a intrat in avarie in momentul aerisirii.
Search pentru mai multe informatii.
Un mic ajutor.
nero67
va multumesc f mult,s-a mai intamplat cand mi-a aerisit franele un tip dar n-am vazut ce-a facut,stiu doar c-a umblat la sonda!sigur o rezolv,ms pt sfaturi!
deceneu32
QUOTE(s0rinel @ 9 Dec 2009, 20:55)
asa se mai intampla la astea mai noi si semnul ala nu e alte pericole indica daca e trasa sau nu frana de mana fa ce a zis vladut si o sa-si revina
*


''Semnul exclamarii'' indica scaderea lichidului de frana sub limita admisa.
Pentru frana de mana actionata,se foloseste,ca simbol grafic,un ''P'' intre doua semicercuri.Este o abreviere de la ''frana de parcare''.
Atat ''semnul exclamarii'',cat si ''P''-ul intre doua semicercuri,sunt pe fond rosu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.