Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Jante Aliaj Cms si cauciucuri Continental
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
andreib
Dupa cum spune si titlul topicului, vand jantele de aliaj vechi ce au fost pe nubira. Le am de 3 ani, nu le-am folosit iarna. Nu sunt indoite/lovite doar 2 dintre ele sunt putin zgariate (se observa in poze). Nu au fost roluite niciodata si au fost echilibrate doar cu plumb adeziv. Ele vin cu inelele de centrare de nubira, daca este cineva interesat pentru alta masina masor diametrul inelelor si ii transmit.

Jantele sunt CMS 14'', et 35, 4x100.

Ele vin incalate cu 4 cauciucuri Continental EcoContact 185/65 R14 in stare buna (fara boalfe, petice sau alte defecte), probabil mai pot fi folosite peste 15.000km.

Pret 650 RON negociabil tot pachetul.
sergiu-iulian
pe supernova merg,nu sti?
andreib
Jantele se potrivesc la prezoane. Nu stiu ce dimensiune are inelul de centrare la SRN, dar daca e lfel ca la majoritatea reno-urilor (60mm) iti vor trebui alte inele de centrare (Se gasesc la cca 40-50 RON). Cauciucurile sunt cu 4.5%mai mari in diametru si sensibil mai late.
alinushy
ce dot au anvelopele?
andreib
Ele sunt din 2005, iti scriu exact DOT-ul maine.
claudiusdsd
......salut ! Le mai ai ? sunt din iasi .. vreau sa le pun pe un clio !........
argon
care este marimea inelelor de centrare de Nubira? ca daca le dai la cineva cu renou, nu are ce face cu ele, si poate ti le cumpar eu.
andreib
56.6 mm, lafel ca la toate daewoo/chevrolet-urile (din cate stiu eu). Se pot monta si pe renault, cu alte inele sau cu astea strunjite (subtiate la 60.1mm diametru interior).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.