Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pierdere putere
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mcgcristi
Domnii mei ma confrunt cu o problema neobisnuita poate ma puteti sfatui.
Pentru a imbunatatii performantele motorului am montat o aprindere electronica , ma rog cea care inlocuieste condensatorul de pe delcou.In Urma acestei modificari s-a simtit o crestere a puterii motorului si am inceput sa ma simt chiar multumit de masinuta. Urca destul de rapid in ture si raspundea fff bine la apasarea accleratiei -instantaneu. De ceva timp motorul nu mai are acele performante de care v-am vorbit mai sus.Aceasta cadere s-a produs dintr-o data si sincer nu stiu de la ce s-a intamplat.
Sa se fi defectat aprinderea electronica pe care am montato?
Aprinderea electronica e cea din comert pe care o stiti cu totii pret 35 RON.

Va rog sa ma luminati.

Cu respect mcgcristi.
krapcarasu
posibil sa nu fi pus platina noua? Capacul delco de ex , sau pipa pot fura din energia scanteii
pirvumark
vezi bujiile. poate nu ai avut distanta corespunzatoare odata cu montarea aprinderii. verifica bujiile mai intai si pe urma te legi de altceva, daca a mers bine o vreme.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.