Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] ceasuri suplimentare Jaeger
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
BH 59 FIF
Am nevoie de urmatoarele ceasuri:
- voltmetru;
- indicator nivel benzina;
- indicator temperatura apa;
- indicator presiune ulei;
- ceas (orologiu);
- kilometraj; (cu asta va fi mai greu, stiu)

Ceasurile trebuie sa aiba diametrul de 52 mm si as prefera sa fie Jaeger, dotate si cu martori luminosi. Astept oferte aici sau pe mail (alin_tirla@yahoo.com);
BH 59 FIF
Lista se reduce la:
- ceas (orologiu) diametru 52 mm;
- indicator nivel benzina;
- kilometraj;

Astept oferte.

UPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP!!!
alex-mun
Am eu ceas de kilometraj JAEGER cu jurnalier pret 80 de lei , si ceas orologiu de asemenea JAEGER dar in format patrat , ambele 120 de lei daca le iei la pachet 0724 309 257
juristul2000
da ce vrei sa faci cu ele daca nu sunt prea curios?
BH 59 FIF
UP. In continuare caut kilometraj, voltmetru (ceas separat cu vitrina proprie, nu bord complet de 1300), indicator benzina, orologiu (rotund).
BH 59 FIF
UP. Atasez o poza cu o plansa de bord asemanatoare celei pe care vreau sa o fac eu. Pun poza pentru a ma face mai bine inteles in legatura cu piesele pe care le caut. smile.gif
megane_brotac
am voltmetru romanesc si asta : [attachmentid=1627578052] [attachmentid=1627578053] [attachmentid=1627578054]
km este veglia .
BH 59 FIF
Am vazut indicatorul km veglia si pe celalalt site. Din pacate, nu e ceea ce caut. Incerc sa realizez o copie cat mai fidela a bordului mai sus indicat.
ojovan
jaeger/seri jaeger am doar pt temp apa si presiune ulei;
am un orologiu asemanator cu cel din poza ta dar nu e jaeger
o sa pun poze cu el in topicul meu

23 Dec 2009, 18:40:
am vazut un voltmetru la timariu dragos
BH 59 FIF
Merci ojovan. Astept poze cu orologiul. Up.
BH 59 FIF
Am gasit azi orologiu (defapt orolgii), deci astea se taie de pe lista. Am mai gasit si un indicator interesant dar care, din cate am inteles, nu ar fi compatibil cu instalatia electrica de Dacia (cica ar fi de tractor) si din pacate nici nu este cu iluminare. In continuare ampermetru, voltmetru, vitezometru si indicator benzina cu martor luminos biggrin.gif .

P.S: Merci mult DanS22, mare domn smile.gif
BH 59 FIF
Indicatorul benzina se taie de pe lista. In continuare celelalte.


UP
BH 59 FIF
UP biggrin.gif
dany_av
salut. am un ceas (orologiu) daca te mai intereseaza. este nou, nefolosit, si acum ca am vazut ca cineva chiar cauta asa ceva , poate te intereseaza. daca da ,contacteaza-ma pe pm.
ojovan
am pus fotografia
BH 59 FIF
Multumesc mult pentru oferte baieti, dar dupa cum am scris mai sus am cumparat deja 2 orologii, unul de 52 mm, celalalt de 56 mm sad.gif Ojovan, am vazut in schimb un indicator de ore functionare la tine. Functioneaza la 12 sau 24 v?

L.E: Am gasit si voltmetru, deci se taie si asta.
ojovan
pe spate scrie 12-24 V
BH 59 FIF
Up, cumpar ampermetru si vitezometru.
BH 59 FIF
S-a gasit si ampermetru 124.gif A mai ramas doar vitezometru. Sus cu el biggrin.gif
BH 59 FIF
Sus cu vitezometrul
BH 59 FIF
UP
BH 59 FIF
Faza cu ampermetrul se pare ca a cazut deci... caut in continuare. de asemenea vitezometru. up
BH 59 FIF
Niciodata nu stii de unde sare iepurele. Am gasit ampermetru (de data asta pe bune), Jaeger, in stare buna, la incrdibilul pret de 15 RON. smile.gif Deci se poate taia (definitiv de aceasta data). Mai gasesc vitezometrul ala si ati scapat de topicul asta biggrin.gif .
BH 59 FIF
Up. Orice vitezometru cu diametru aprox. 80 mm si gradatii cel putin pana la 180. Unul de Skoda 120 ar fi perfect. Binenteles, varianta Jaeger sau VDO ar fi preferabila, dar avand in vedere ca astea sunt imposibil de gasit, ma multumesc si cu cel de Skoda sau altele similare.
BH 59 FIF
Intr-o luna si jumatate am strans toate indicatoarele de mai jos biggrin.gif Cel mai mult imi place ampermetrul (achizitionat la modicul pret de 15 RON smile.gif dar care impecabil). A mai ramas de pe lista doar vitezometrul. Dar presimt ca apare si ala pana la urma smile.gif In concluzie, sus cu el!!!
BH 59 FIF
UP!!!
BH 59 FIF
Up. Vitezometru
BH 59 FIF
Sus
BH 59 FIF
UP.
BH 59 FIF
S-a gasit si ultimul indicator cautat. Se poate inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.