Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: belea
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
edl
ceau sun din tm si nou pe forum.am o 1310tx din 1988 ,pina acu 2-3 sapt a mers ...sa zicem bine ,acum afuma bujiile de zici ca faci foc cu pae in motor.nu le uda doar le afuma ,si parca se aude i o bataee de tacheti ,oare ce o fii?va rog ajutor am scimbat bujiile si se repeta fenomenu .parca e setat tot la 2 saptamini.multumesc astept un sfat wacko.gif
krapcarasu
cred ca mergi drumuri scurte folosind socul (e normal sa-l folosesti) amastecul fiind bogat , bujiile nu au timp sa se autocurate. Incalzeste motorul bine inainte sa pleci dar la max 1200-1300 ture, evita sa accelerezi cu socul tras.Tacane cand e uleiul prea gros sau prost sau cand e dereglat. Avansul sa fie corespunzator cu uzura motorului, scanteia puternica. Dist la bujii 0,6 mm la clasic 0,8-9 la electronica
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.