Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Colectie de telefoane
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
argon
mai colectioneaza cineva telefoane mobile? Asta e colectia mea vintage, toate functionabile wub.gif
eduardsebe
nokia ala din dreapta nokia-ului 3410 e super up.gif
are si o optiune de il poti folosi ca telecomanda pentru multe aparaturi electrice(TV,combina audio,dvd)am incercat si eu chestia asta cu telefonul unui prieten...foarte tare smile.gif
ionut81
si eu am, dar nu asa multe
adită
eu am 4 tongue.gif
C a t a l i n
Nu vinzi T28s? Sau T39 dacă are cineva... smile.gif
bucatzel
Tin doar sa mentionez ca regasesc la tine in colectie ambele telefoane care mi-au fost subtilizate tongue.gif . Sau ambele modele, ma rog, sa nu se inteleaga ca te-acuz de ceva... Inca regret 7110-le. Singurul telefon cool si functional in acelasi timp.

L.E. "Banana" de langa 7110 era si ea cu mecanism cu arc? ca nu mai tin minte.
Jack Daniel's
Mai Argoane, tu nu esti normal, ai 6 dintre telefoanele ce le-am avut de-a lungul erei GSM din Romania! Mi-ai amintit de tinerete! smile.gif
bogdan_bok
mlti dintr noi am fost atinsi la coarda sensibila. si eu am vreo 7-8 telefoane, dar is prin diferite locuri din casa. poate o sa-mi fac odata timp sa le caut, sa le adun la un loc. momentan folosesc doar patru, in serii de cate doua.
R19/16v
Cu exceptia primului, ultimului, sagemului si 2110-lui, toate mi-au trecut prin mana si, spre deosebire de trotinetele care le face nokia azi, mi-au satisfacut ceritele pe care le aveam de la un telefon mobil.
Arhimede
Am avut r310 si inca mai am t28-ul(foarte misto de altfel)
Victoras2001
Doar doua am avut de acolo. Primul meu tel. 5110 rolleyes.gif , ce telefon bun. Ca sa nu mai zic ca ma tinea bateria 7 zile. L-am avut toata armata la mine. Apoi 6150, numai ca mi l-au furat. sad.gif In rest am mai avut 3 pana la actualul, dar nu le vad in colectie. icon_mrgreen.gif
kossak
Eu mai am acasa un Ericsson GA 628 (seama foarte mult cu al treilea din randul de sus) si un Ericsson A2618. Ce vremuri...cand sa ai ceas cu alarma pe telefon era cool biggrin.gif
kog
am boala doar pe doua telefoane din colectia lui argon, pe 5210 sport dupa care salivez din clasa a VIII-a si pe 8310 care iar mi-a placut mult. Pe vremea aia aveam o coaja de motorola c200 cu dif stricat, baterie proasta si erori la soft. De cand cu 5140 sport am scapat de probleme, adica de vreo 3 ani biggrin.gif , numa ca in ultima vreme face figuri la incarcare si zice ca Not charging. Sa imi fac griji unsure.gif ?
the_tavi
rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Ce minunatie de colectie... Super amintiri!
Andy_ACS
Wow, felicitari pentru colectie.
Toate au fost telefoanele tale personale, pe care le-ai folosit? Sau le-ai strans doar pentru colectie?
Eu nu am avut asa multe telefoane pe mana, doar vreo 6, insa le-am vandut pe toate.
Tine-le in stare buna si peste ceva vreme o sa fii milionar, le creste valoarea.
P.S. just for fun - ar fi interesant sa mai folosesti din cand in cand cate un Ericsson vechi, sunt curios ce ar zice colegii tai, cu telefoanele astea e ca si cu masinile de epoca, nu oricine intelege smile.gif

Bafta!
Fratzica
maaaama cate amintiri placute imi vin in minte cand vad telefoanele lui argon. Super colectie!
driverx
Incredibil. Argonica chiar colectioneaza ceva cu mai putini ani decat sexpero-u'
Jack Daniel's
QUOTE(Victoras2001 @ 21 Dec 2009, 23:02)
Doar doua am avut de acolo. Primul meu tel. 5110 rolleyes.gif , ce telefon bun. Ca sa nu mai zic ca ma tinea bateria 7 zile. L-am avut toata armata la mine. Apoi 6150, numai ca mi l-au furat. sad.gif In rest am mai avut 3 pana la actualul, dar nu le vad in colectie. icon_mrgreen.gif
*


Pune-te pe pozat! smile.gif
silviu_79
Daca vinzi 7110-le sunt client sigur.
Am avut unul, l-am tinut la pastrare cativa ani dupa care l-am bagat iar in uz si mergea impecabil, apoi l-am vandut ca un tampit si a doua zi mi-a parut rau si inca imi mai pare. sad.gif
SorinCT
Am avut si eu un Ericsson 688, ditai statia de telecomunicatii. Cantarea aproape un kilogram si era mare cat o zi de post dar isi facea treaba foarte bine. Dupaia am avut un Ericsson T10, telefon cu clapeta, carcasa albastra, era smecherie. I-am dat gata pe toti cand a inceput sa vibreze telefonul biggrin.gif
Am mai avut si un N3310 care inca merge de altfel, de pe vremea abonamentelor Connex Cent biggrin.gif
In rest am avut numai petarde de Siemens, Sony-Ericsson si Nokia, dar nu pot sa spun ca sunt multumit de ele cum am fost de batranele caramizi. 3310-le ala parca a fost cel mai bun la vremea lui.
Acum mai nou o baterie te tine cateva zile, ai o tona de aplicatii care de cele mai multe ori te incurca si se strica si foarte repede.
semit
cam pe astea le-am gasit prin casa acum.. mai am un 1110 si 1100 in torpedou smile.gif
M i h a i
Argon are piese de muzeu..Ale tale nu sunt vechi.....bine..bumerangul ala din mijloc sus ce este mai vechi..in rest..
para06
argon nu cumpara \ pastreaza lucruri care nu au peste 10 ani smile.gif


niste telefoane woo nu ai ? ca vad ca se gasesc pe piata
ZTV
o parte din colectia mea






ps: lg-ul si e509-ul sunt la vanzare
DrK
Hah! Lipseste din colectia aia 8810 tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.