Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Caut pompa de servo electrica
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Adi2727
Salutare!
Caut o pompa de servo electrica, asemanatoare cu cea din poza.
Va pot spune ca nu e pentru Renault... mai multe detalii nu dau ptr a-mi mari sansele de a gasi ceva care sa se potriveasca.

Va mai pot spune ca locatia ei e sub farul din dreapta, are rezervor separat, nu are calculator (nu e adaptabila, banuiesc), are un releu de actionare pe care scrie: G1HUD-83BG-14No89-CA; V23134-J4-X37; 12V; 70A; PA

Se va folosi la un automobil (aproape) clasic, fara valoare mare, asa ca rog un pret cat mai mic.

Multumesc anticipat.
Adi2727
Salut!

Am ceva informatii cum ca s-ar potrivi una de Clio1...
Ma poate ajuta cineva cu niste poze, va rog?

Am apelat la acest forum deoarece masina are motor de Renault (de care sunt f multumit) , mi-au spus de la reprezentanta Renault ca e F9Q. Eu zic ca e F8Q... smile.gif Are 68kw.
espacern
@Adi2727=Daca motorul de pe masina ta este de Renault nu inseamna ca toate piesele sunt de origine Renault,daca tot este demontata servo vezi un cod de producator sau de Renault(incepe cu 77XXX sau cu 82XX)si asa poti sa o gasesti mai usor!
Craciun cu bine!
Adi2727
Pai, in afara de motor si cutie, nu e nimic de Renault pe ea...
Pompa nu e data jos, poza postata e de pe net, asa ca nu stiu codul de producator.
Scrie HPI pe ea si part no. de marca este 3472535.

Oricum, am spus ca ma intereseaza ceva similar, exact ca asta precis nu gasesc. Cred ca sunt maxim 20-30 de masini cu asa ceva, in Romania.

Multumesc tuturor de idei si sugestii!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.