Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme frana
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
gaboru4all
salut! ieri am dat de mare belea.era dimineata,cand sa plec cu masina de acasa am constatat ca am ramas fara frane.deci pedala se duce pana la fund ,nu face nici un pic de compresie oricate pedale i-as face .lichid a pierdut putin ,dar nu vad nici o urma pe nicaieri .si nu imi dau seama cam de la ce ar putea fi si ce sa verific intai.poate ma ajuta cineva ca am mare nevoie de ea acum de sarbatori:(
Lucian MC
Incearca o aerisire:)
AB-05-PIW
ce ai patit tu ii asemanator ca la mine, numai ca mie lichidul mi-l baga in servo si raman fara pic de presiune la pedala nu mai am deloc.Culmea anul trecut tot asa pe vreme deasta rece am patit la fel si am schimbat garniturile din poma de frana si problema s-a remediat si ce sa vezi ca astazi s-a intamplat acelasi lucru nu mai am frana si lichidul a disparut din vas. nu mi spart nimic nici o conducta...Maine o sa schimb iarasi garniturile din pompa si poate si din servo frana si vad ce rezolv...
Dute la un mecanic bun si vezi ce constata...in fine nush daca ti-am fost de folos cu ceva...
Victor25
aceeasi problema am si eu la masina mea...dak zici k nu pierzi lichid e din cauza la pompa de frana treb sa schimbi garniturile din ea. bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.