Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: caldura la bord cn 98
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
laurentiu.bruma
nu prea mai baga caldura nivelu la apa park oleka scade dar nu prea imi dau seama\
off ma omoara masina asta crek sunt duse vacumurile cate mi-ar trebuii? de care multumesk fff mult
robbygh
ai 4 capsule din cate stiu eu:una centrala care are legatura directa cu maneta, si cate una pentru aer parbriz, picioare, frontal.daca vrei sa le cumperi pe toate cred ca ajungi la vreo 150 lei.demonteaza-le pe fiecare in parte si vezi poate nu sunt defecte toate.
la mine sunt blocate pe deschis.asa am mereu aer si la parbriz si la picioare si frontal.
inainte de toate verifica instalatia de racire.poate ai aer pe instalatie si in cazul asta nici nu e de mirare ca nu ai caldura.
CGDBZ
Eu am patit altceva , mi-a intrat zapada pe grila de afara si nu prea mai baga aer .Am dat aeroterma la 4 si cred ca a intrat zapada in ea caci a doua zi cand am plecat cu ea cand am dat drumu la aeroterma scartaia ca alte alea , a trebuit sa o opresc , deabia dupa vreo 10 km si-a revenit .
Verifica daca iti baga aer si pe unde , da aeroterma la maxim si pune mana la grile (parbriz , centru) si jos la picioare , trebuie sa bage pe undeva , nu prea are cum sa fie blocate toate pe inchis dar eu nu cred sa fie de la clapete , poate nu-ti deschide bine robinetul si pune si un carton la radiator , eu am acoperit jumatatea dinspre elice.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.