Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Capacul de la joja de ulei
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
10tacl3
I se mai intampla cuiva sa gaseasca capacu` de la joja de ulei iesit afara cu vreo 2-3 cm ? :|
ramsen
scz...dar eu nu stiu care este ala capac la joja???poate te referi la busonul de la ulei sau joja propriu zis
10tacl3
QUOTE(ramsen @ 24 Dec 2009, 16:12)
scz...dar eu nu stiu care este ala capac la joja???poate te referi la busonul de la ulei sau joja propriu zis
*



da...la joja...un prieten mi-a zis ca ar putea fi slabit bushonul si nu mai sta acolo
ramsen
eu tot nu te inteleg care capac la joja...tu stii care este joja???si care este busonul???in poza de mai jos imi spui la care spui tu capac joja...OK

24 Dec 2009, 16:45:
si poate vb pe mess...nissan_nav74
augustin87r
Se refera la toata joja, la inelul de care o tragi. Mi s-a intamplat mie sa fie afara 2-3 cm, dar cred ca pt ca fie nu am bagat-o complet, fie pt ca nu am sters garnitura de ulei.... O singura data s-a intamplat...
10tacl3
QUOTE(augustin87r @ 24 Dec 2009, 17:48)
Se refera la toata joja, la inelul de care o tragi. Mi s-a intamplat mie sa fie afara 2-3 cm, dar cred ca pt ca fie nu am bagat-o complet, fie pt ca nu am sters garnitura de ulei.... O singura data s-a intamplat...
*



exact ... inelul ala.
scuzati-ma daca nu v-am explicat cum trebuie sunt paralel cu mecanica. o sa incerc sa sterg garnitura bine desi nu parea murdara
exista vreun risc daca mergi cu ea asa? :|
Merry X-mass!!!
augustin87r
Mie mi-a scuipat ceva ulei pe acolo si s-a murdarit putin capota....alt risc nu cred ca este...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.