Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: apa in masina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
MODRUS
am izolat grila de la calorifer cu silicon de jur imprejur dar tot degeaba vad, azi am gasit o mare piscina in masina as vrea si eu sfaturi va rog excl.gif excl.gif excl.gif excl.gif excl.gif excl.gif
deceneu32
Apa intra in habitaclu pe la kederul parbrizului.Verifica si orificiile de evacuare a apei din compartimentul caloriferului,sa nu fie infundate cu frunze,noroi.
Adrian_Boy
baga un search pe acest drag forum.
pirvumark
pe la cheder intra mai mult ca sigur
. am patit si eu la vechea masina
desi pare de stan si bran , solutia a fost super glue . si n-a mai curs ani de zile, pana am dus-o la REMAT.
deceneu32
Superglue? smile.gif Si cate tuburi ai bagat?
pojarel18
si eu am problema asta.....dupa ce ploua e plin de apa in dreapta sad.gif .....ieri am etansat la parbriz cu silicon......sper sa nu mai curga unsure.gif
pirvumark
exact un tub. in colturi cate un pic. uite unde am pus.
am inceput sa torn un pic mai de sus, cam de unde incepe cercul rosu. prin picurare(2-3 max 4 picaturi). auformat un fel de crusta si asa a stat. chiar daca iarna a crapat pe margini apa tot nu a mai intrat. wink.gif
b-73-zdv
siliconul e sfant pentru ca e elastic.verifica si gurile de scurgere de la compartimentul calorifer
pirvumark
nu cumva ai bord cn si ai caloriferul spart, daca zici ca ai izolat si tot curge?
daca e break-ul din semnatura, banuiesc ca nu. vezi si pe la aeroterma.
b-73-zdv
nu e de la calorifer pt ca ar fi aparut abur in timpul mersului in interior si ar fi avut si probleme si cu racirea motorului...
tdgabi
la mine mai tot timpu aveam balta la sofer...am pus niste bucati de plastic sub cheder in dreptul orificiilor ca sa curga apa liber ...inestetic dar functioneaza biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.