Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia injectie 1310LI an 2003
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
lary_bossu
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine am o dacie pe injectie si cand plec dupa loc se opreste la relanti am turatie de 1600 nu stiu ce sa ii mai fac.Am schimbat pompa de benzina, motoras, partea electrica, bujii ,ulei,filtre,calculator becul de la injectie mi se stinge dupa trei secunde inainte imi statea aprins.Astept un raspun ma prinde anul asa cu ea nu am mai scoso de o luna.
Ajutatima si pe mine cu cateva sfaturi va rog frumos.
dan supernova
da nus ce ar putea fi incearca sai scoti o borna de la baterie si apoi punea la loc poate isi revine la un vecin tot la fel nu merge bn si dupa ce a facut asa a mers iar in caz ca tot nu merge mergi la un service cu ea smile.gif
Victor25
incearca sa scoti senzorul de pe volanta sal curenti,vezi dak mai face
ghitza
ai sch.si filtrul de benzina?poate ai returu infundat.sau poate fi de la potentiometrul de la clapeta.curatal cu spray de contacte si vezi pe urma.
pirvumark
sonda lambda mai functioneaza? poate da semnal eronat la ecu, si nu iti mai regleaza amestecul carburant ca lumea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.