Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alternator
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
engime
am stricat elicea aceea de la alternator si as vrea sa cumpar modelul din aluminiu. se gaseste la magazinul de piese auto?
vi_escu
Care elice de la alternator?
Daca te referi la asta (care numai elice nu este) cauta la dezmembrari.
pavel_daniel
Nu ai sa gasesti nici la dezmembrari numai piesa separata(nimeni nu descompleteaza un alternator ).Incearca la ateliere de reparatii sau cumpara unul din ziar.
argon
cand se desface piulita se tine fulia in menghina, nu rurubelnite bagate prin elice, ca vezi ce patesti wink.gif
stc_ctln
salut,am eu una pe care nu o folosesc,cum face sa ti-o trimit.stc_ctln e id meu de mess.

dupa ce am cumparat 3 alternatoare in vara asta,macat o elice dasta sa imi ramana
Adrian_Boy
Si o solutie mai buna decat menghina, daca te hotarasti sa-l desfaci, atunci cand e pe masina alternatorul, intinzi bine cureaua si eventual o mai apesi si tu, bagi cheia de 24 si aia e wink.gif

Elicia aia nu se gaeste separat, doar fulia.
engime
multumesc pt raspunsuri
@stc_ctln tiam dat add
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.