Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Montez incalzire in scaune de Megane II si Logan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4
DanCVA
Montez incalzire in scaune pentru Megane II.
Kitul de incalzire continand 2 pasle cu rezistenta pentru sezut, 2 pasle cu rezistenta pentru spatar si 2 butoane se vor achizitiona de la colegii de pe forum care vand asa ceva. Cereti si pini suplimentari pentru posibilitatea legarii ledului de alimentare. Ajung foarte repede prin curier.
Capacul de la cotiera din dreptul franei de mana se va achizitiona de la concesionarii Renault (recomand Serus). Acest capac trebuie sa fie prevazut cu gaurile pentru 2 butoane, iar referinta lui difera in functie de echiparea masinii. Pentru a nu se crea confuzii cu privire la referinta, va recomand sa mentionati la concesionar VIN-ul masinii. Partea mai neplacuta este ca acest reper nu se gaseste pe stoc in Romania si se face comanda in Franta, iar timpul de aducere este de 2 saptamani.
Montajul se poate realiza si fara a avea capacul de la frana de mana, butoanele asezandu-se provizoriu pana la aducerea capacului.

Montajul consta din asezarea rezistentelor pe scaune, realizarea si conectarea cablajului (cu relee si siguranta).

Pretul este de 200 lei.
semit
up.gif face treaba buna Dan
PMG_tr
la o laguna nu te bagi?
DanCVA
Nu am desfacut decat scaune de Megane 2, deci nu ma voi baga acolo unde nu ma pricep. Operatia este de durata, aproximativ 4 ore si ca sa-mi bag degetele intr-o masina pe care nu o cunosc mai bine renunt.
Cristilica
Inca un megane se plimba prin tara cu incalzire in scaune. Mii de multumiri lui Dan si Mike.

DanCVA
Multumesc de aprecieri. Sambata ce urmeaza sunt disponibil pentru alte instalari de incalziri pe scaune.
DanCVA
Desi nu sunt niste poze foarte clare, le atasez pentru a se vedea cum arata scaunele si consola cotierei dupa montarea incalzirilor.
skorpio_bog
si la consola cum se procedeaza? se decupeaza cea existenta astfel incat sa nu se cunoasca, sa para ca din fabrica?
DanCVA
Varianta cea mai simpla este sa te duci la Serus si sa iei consola gata gaurita.
Daca vrei, poti sa dai si gauri, dar trebuie sa confectionezi doua socluri pentru butoane, pentru prinderea acestora pe capac.
skorpio_bog
e simpla insa si costisitoare. cat costa la serus capacul de la consola?

Poate o gasesc pe la dezmembrari mai ieftina. ideea e ca nu ma intereseaza toate cele 4 butoane, doar 2 pt scaune.
DanCVA
Cu 2 gauri costa in jur de 90 lei.
gotty
dar cu materialul tau nu faci? biggrin.gif
DanCVA
Pretul de 200 lei include siguranta cu soclu, cablurile si releele.
Daca tu vrei, cu totul inclus, special pentru tine, 600 lei. Asta include si adaosul meu. biggrin.gif
Gotty, pretul pieselor care trebuie achizitionate de beneficiar este aproximativ 270 lei. Deci 200+270=470, restul pana la 600 este pentru prieteni. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
gotty
si fara consola?
DanCVA
Consola este inclusa in cei 270 lei, 170 lei kitul si 100 lei capacul de consola.
skorpio_bog
capacul ala de 90 de lei de la serus e pentru privilege? sau e varianta pe negru? e vreo diferenta de pret intre dotari?
DanCVA
Si Bacu si Cristilica au cumparat capacul bej pentru Privilege si au zis ca nu este mai scump de 100 lei.
La mine, pe negru a fost 93 lei.
gotty
pana la urma care tariful tau ca nu inteleg:200 sau 200+130?
DanCVA
200 lei in contextul in care vii cu piesele cumparate de tine.
DanCVA
Se pare ca sambata asta suntem ocupati cu altele si nu putem efectua instalari de incalziri.
Cine vrea incalzirile montate se poate inscrie pentru data de 6 februarie.
eddie33
Salutare,ce zici la Clio din semnatura ar functiona asa ceva sau nu te bagi ?
DanCVA
Cum am spus si altora care m-au intrebat, nu am studiat montarea pe Clio. Daca tapiteria este lipita de scaun poti sa renunti sau sa o faci pe barba ta.
Trebuie verificat.
DanCVA
Pentru cei care m-au intrebat daca a montat cineva pe Laguna, raspunsul este: a montat VF1BG0. Pare a fi ceva mai complicat decat la Megane. http://www.vf1bg0.com/renault/incalzire-scaune/
catalyn_grigore
un up! de la mine pt Dan ca face treaba buna;)
DanCVA
Ca sa fie totul clar am sa fac o actualizare a preturilor:
1. doar montajul kitului de incalzire = 200 lei (Montajul consta din asezarea rezistentelor pe scaune, realizarea si conectarea cablajului cu relee si siguranta);
2. kitul de incalzire (huse+butoane) + montajul = 350 lei;
3. kitul de incalzire + capac consola frana de mana (procurat de la Renault in 2 saptamani) + montaj = 470 lei - aici se mai poate face o reducere in functie de cursul valutar

In ultimul caz, montarea capacului se face cu o intarziere datorata relatiei cu Renault, la 2 saptamani dupa montarea kitului. Prefer montarea kitului si ulterior a capacului pentru a nu ramane cu capacul in brate daca se razgandeste clientul.
panavision
Inca un megane cu incalzire in scaune. Multumiri Dan si Mihai pentru lucrare. Mult de munca, multa rabdare si rezultate pe masura. Nota 10.
Alexandru_15
Salut
Poti sa ma ajuti cu partea electrica a montajului?
Eu le am montate pe scaune si vreau sa stiu cat ar costa
Megane2.2
Multumesc
DanCVA
Ti-am lasat mesaj personal cu mai multe detalii.
ianni
QUOTE(DanCVA @ 11 Feb 2010, 02:02)
Ca sa fie totul clar am sa fac o actualizare a preturilor:
1. doar montajul kitului de incalzire = 200 lei (Montajul consta din asezarea rezistentelor pe scaune, realizarea si conectarea cablajului cu relee si siguranta);
2. kitul de incalzire (huse+butoane) + montajul = 350 lei;
3. kitul de incalzire + capac consola frana de mana (procurat de la Renault in 2 saptamani) + montaj = 470 lei - aici se mai poate face o reducere in functie de cursul valutar

In ultimul caz, montarea capacului se face cu o intarziere datorata relatiei cu Renault, la 2 saptamani dupa montarea kitului. Prefer montarea kitului si ulterior a capacului pentru a nu ramane cu capacul in brate daca se razgandeste clientul.
*




Se mai monteaza incalzirea?
Daca da mai sunt de actualitate preturile? Pentru varianta 3.
Garantie ceva?
Ms.
DanCVA
Mai este de actualitate, dar lista de asteptare este cam lunga si timpul meu redus. Lasa-mi un PM cu datele de contact si vorbim.
Pretul actualizat este 220 lei, dar putem discuta in functie de piesele necesare.
StefanT
La Laguna 2 te bagi? Mersi
DanCVA
Stefan, deja nu am timp sa montez incalzirile la cei carora le-am promis. Am tot zis ca nu ma bag la Laguna ca mi se pare dificil. Daca vii vineri la intalnire putem schimba cateva pareri.
StefanT
As face o incercare sa ajung, desi s-ar putea sa plec din Buc. Daca m-ai fi pus pe lista de asteptare, nu era problema cand, ca nu ma grabesc.
Insa vorbim, tinem legatura.
Mersi frumos!
DanCVA
Corectari de preturi pentru Megane 2:
1. doar montajul kitului de incalzire = 220 lei (Montajul consta din asezarea rezistentelor pe scaune, realizarea si conectarea cablajului cu relee si siguranta);
2. kitul de incalzire (huse+butoane) + montajul = 370 lei;
3. kitul de incalzire + capac consola frana de mana (procurat de la Renault in 2-3 saptamani) + montaj = 500 lei - aici se mai poate face o reducere in functie de cursul valutar
Prefer variantele 1 si 2. Pentru varianta 3 trebuie sa-mi dati datele de pe placuta ovala.

Nou!!! Montez si pe Logan.
Preturile sunt:
1. doar montajul kitului de incalzire = 200 lei (Montajul consta din asezarea rezistentelor pe scaune, realizarea si conectarea cablajului cu relee si siguranta);
2. doar montajul kitului de incalzire fara relee = 160 lei (Montajul consta din asezarea rezistentelor pe scaune, realizarea si conectarea cablajului cu siguranta, dar fara relee);
3. kitul de incalzire + montaj cu relee = 320 lei;
3bis. kitul de incalzire + montaj fara relee = 270 lei;
4. kitul de incalzire + carenaje + montaj cu relee = 380 lei;
4bis. kitul de incalzire + carenaje + montaj fara relee = 330 lei;
AMZ
De sambata inca un Megane 2 Estate a fost upgradat de echipa Fantastica...cu adevarat profesionisti.....RECOMAND!!
DanCVA
Multumesc de aprecierea la superlativ. biggrin.gif
Mi-a placut tare masinuta ta cu Carminat.
Ti-am ramas datori cu referinta pentru consola cu 2 gauri pentru butoane: 82 00 491 143.
sorin1983
La megane 1 ai facut? cat ar costa montaj plus incalzire?
DanCVA
Nu am facut la Megane 1. Nu cred ca instalarea este diferita cu mult de cea de la Logan, dar apare o problema cu montatul butoanelor. Cred ca ar trebui butoane originale cu sistem original de prindere.
Studiaza putin problema butoanelor si poate treci vineri pe la Intalnire sa vedem cum se poate instala.
Montajul cred ca ar face vreo 200 lei si kitul de incalzire vreo 100 lei.
sorin1983
Ramane sa vad care e treaba cu butoanele...
DanCVA
In cearca sa gasesti codul pentru butoane si pentru consola si sa intrebi la un concesionar. Ar fi de preferar sa gasesti si mufele care intra in buton pentru o conectare perfecta.
xjc0c0
Azi am cautat toata ziua butoane pentru incalzire la M1.
Rezultate : La reprezentata 250 RON (nu am intrebat daca bucata sau setul)
La "n" dezmembrari nu am gasit. Am un buton de la blocarea geamurilor spate,voi mai cauta unul si asta e .

Codul pentru butoane : 77 00 841 236 (Multumiri lui cj98czh)
Detalii aici
cosmonwo
Salut! Eu am deja incalzire in scaunele din fata. Vino cu o idee pt. montat incalzire in scaunelul copilului care este montat in dreapta spate. Si cu un pret. Mentionez ca nu are burete atit de gros ca scaunele masinii, doar un fund de plastic peste care este trasa husa. Multumesc.
DanCVA
Fara suparare, dar nu sunt tapiter de profesie si nu imi asigur existenta din montajele pe care le fac, deci iti voi refuza propunerea.
AMZ
multumesc Dan pentru cod consola, am comandat astazi la vecini mei Mach1...dar este comanda Franta, va dura pana ajunge..pret estimativ-95 ron
DanCVA
Asta este partea cea mai urata.
Bacu
salut dane, ma poti ajuta te rog cu schimbatul ledului la unul din butoane (led+montaj))? sau poti sa ma indrumi undeva? merci.
ianni
Multumit si eu. Recomand baietii.
mtode
Salut Dan,

Doresc montaj pentru masina din semnatura, dar nu am consola centrala, banuiesc ca ar trebui mai intai sa o comand....altfel se pot monta?

multumesc,
<mtode>
DanCVA
Ai PM.
mtode
Salutare!
De saptamana trecuta beneficiez si eu de incalzire. Recomand, sunt foarte seriosi!
Multumesc Dan si Mihai :-)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.