Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vopsea dacia 1310 gri metalizat
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
radeon21
buna , am o dacia 1310 din 1999 si am nevoie sa vopsesc o aripa si nu gasesc vopsea.
e un gri metalizat cu tenta spre verde-albastrui.
am incercat la un laborator ca sa o faca pe calculator dar au spus ca nu pot sa o faca deoarece nu au reteta.
am pus si o poza cu masina !
neajiji
Am auzit de curand de o chestie revolutionara chiar noua in materie de vopseluri, cica fiecare vopsea are un cod si chiar poti sa cumperi vopsea dupa acel cod. E super tare garantez!
florian90
nu vreau sa fac reclama...dute la policolor..eu acolo am mers de mi-am facut vopseaua(care era destul de greu de gasit-uita-te in "avatar") atunci cand am gasit masina lovita in parcare...
bac.
Uita.te pe cartea masinii sa vezi ce numar are vopseaua si daca vrei iti trimit eu ca sunt vreo 4 magazine pe langa mine cu vopsea sprey sau la cutie.
Mr_Devil83
ala nu e gri perla?
melqu2002
Cred ca este aceeasi culoare ca a mea. Codul il gasesti in portbagaj, in interior in dreptul numarului(cel putin la mine asa e). Daca e metalizata si iei vopsea dupa cod nu o sa nimeresti nuanta. Eu am avut nevoie de un sprei de vopsea pentru mici retusuri, am luat dupa cod si a iesit o cu totul alta nuanta.Tot preparata ar trebui sa cauti.
baranga
QUOTE(ghitza @ 29 Dec 2009, 01:40)
spunemi si mie PH-06-BOAcum se regleaza rulmentul de presiune, ca ziceai ceva mai sus.mie imi fluiera ceva cand bag in a-5a intre 75 si 80  la ora .eu cred ca e rulmentul de presiune.il am sch.de 1 an.explicami te rog ce anume se regleaza la el?
*



daca dacia ta este din 99 atunci cred ca culoare ta e gri safir;
asa e la mine nu bag mana in foc dar asa cred ca e wink.gif
radeon21
am mai folosiy codul din portbagaj dar e o nuanta mai verzluie si si observa cam tare,
nu stiti vreun laborator unde sa duc o mostra de vospsea de pe masina?
G I M
Codul ala care e inscriptionat in portbagaj indica culoarea masinii, dar dupa cativa ani vopseaua masinii se mai matuieste, decoloreaza de la soare, etc . Du-te la un atelier special unde au paleta cu toate culorile si o sa se rezolve. Iti alege culoarea si apoi pune cate un plastic cu diferite nunate ale culorii (mai inchise mai mai deschise) pe langa masina sa vada care e cea mai aproape de "original". Apoi pe baza unui cod iti combina culori pana iese culoarea ta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.