Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Jante Elite Racing + anvelope pe 17"
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
adrian mgn
Vand 4 jante Elite Racing pe 17" ( au fost pe masina mea) , prindere 4 x 100 , 7 j , din aliaj usor cu cauciucuri aproape noi.

Doua jante sunt zgaraiate , nu au fost sparte sau sudate.Cea din poza este cea lovita cel mai tare.Sunt dintr-un aliaj destul de dur pentru a rezista majoritatii drumurilor noastre.Jantele le dau cu inele de centrare pe 60mm ( adaptate Renault ).

Cauciucurile sunt doua Continental Sportcontact 205/50/17 aproape noi , si doua ceva firma chinezeasca profil V, noi si ele , destul de reusite pentru niste chinezarii 215/45/17.

Sunt roti usoare , cantarind janta + anvelopa aprox. 19,5 kg.Nu sunt " de fite " sunt pentru cineva care isi doreste pe masina o roata de 17" cu care sa mearga fara stres pe drumurile de la noi.

In Timisoara , ca sa le aduc la stadiul de " ca noi " m-ar costa 250 - 300 ron toate 4 , deci , tinand cont de suma asta pretul cerut de mine mi se pare unul rezonabil.

pret 950 ron jante + cauciucuri + inele centrare

Trimit si in tara prin Fancourier ( cost aprox. 100 - 120 ron )

tel. 0723273400


am sa atasez zilele astea niste poze mai " explicite"

[attachmentid=1627579757] [attachmentid=1627579758]
[attachmentid=1627579759] [attachmentid=1627579760]
adrian mgn
ultimul "up" in anul asta !
adrian mgn
up!
Iuiu
Poti pune poze cu toate rotile?
adrian mgn
pot pune ... sigur... insa nu sunt in tara pana in 17 ianuarie.daca nu e prea tarziu ,fac cateva poze cand ma intorc si le postez
Iuiu
Nu e tarziu. Astept pozele si mai vorbim dupa.
adrian mgn
up deocamdata ... si zilele astea am sa pun si niste poze mai "explicite" ( cu scuzele de rigoare ca din cauza programului extrem de incarcat nu am reusit sa o faca pana acum )
adrian mgn
sus !!
adrian mgn
si cateva poze noi.din cauza temperaturii exterioare nu m-am incumetat sa le spal asa ca sunt putin murdare.

[attachmentid=1627588581] [attachmentid=1627588582] [attachmentid=1627588583]
B71KOX
Salut, crezi ca s-ar potrivi pe un Logan, ma refer sa nu atinga pe pasaje, ETul unei jante de fabrica de Logan fiind de 6, iar cauciucul 185.65.15 parca, Megane_ul tau cu ce venea din fabrica?
Merci!
adrian mgn
cu siguranta nu ating ... din cauza talonului mai mic diametrul rotii e aproape acelasi.de fabrica meganul a avut 205/55/16 parca.
adrian mgn
up ... si o mica reducere de pret

jante 17 + cauciucuri + inele centrare 900 ron
adrian mgn
VANDUT !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.