Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cine produce pompa de apa cu ,care a venit solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
vladut88
Buna ziua ,cine produce pompa de apa cu, care a venit solenza din fabrica?
ramsen
o firma autorizate de renault...
vladut88
si cam la ce pret e una noua?
alinushy
cauta pe autokarma.ro
cristio_79
Nu stiu cine le produce pe cele de origine, dar costa in jur de 250 de lei sau chiar mai mult.
Poti cumpara pompa QH la aproximativ 150 de lei, +/-. Sunt bune si au palele identice cu cele ale pompelor de origine.
Vezi ca era discutia si la sectiunea piese Logan
vladut88
am luat pompa de origine joi a fost 260 ron oricum va multumesc pentru raspunsuri
marius80_eugen
Nu este Valeo cea originala ?
alinushy
la logan producatorul este PIERBURG, nu stiu sigur daca a fost si la solenza, pompa de apa de slz difera de cea de lgn
cristio_79
Unii au montat si nu sughita deloc. Dar sa fie de 1.4 8v.
alinushy
nu cred sa fi montat cineva , apropo la 1.4 si la 1.6 (8v) e la fel pompa de apa
cristio_79
Daca tu nu crezi, e problema ta.
In schimb, parerea producatorilor conteaza mai mult si acestia dau acelasi cod al pompei de apa pentru Solenza 1.4, Logan 1.4 si 1.6 8v.
vladut88
pe cutie scria cu markerul solenza 1,4 si logaN 1,4 si 1,6 8 V
i96nds
Eu intelesesem ca sunt foarte asemanatoare pompele de apa pt Logan si SLZ - dar difera un pic o gaura si nu prea se potrivesc.... Ce putin asa e la cele de origine, nu stiu la After Market...
P3riculoS
Sal .. pe Slz`a mea a fost Pompa RENAULT .. nu valeo.. sau altele tongue.gif
vladut88
asa scrie si pe amea care am puso si care a fost dar aia nu inseamna ca e produsa in uzina renault este facuta de ceva firma da nu stie nimeni care
alinushy
pe nici o piesa de "uzina" n-o sa scrie producatorul, doar logoul renault
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.