Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Volanta Renault Megane 2 1.9 dci 2005i
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Octavian_V
Buna tuturor,

Nu am vazut nici un anunt de fel dar ma intreb daca nu exista o asemenea piesa la vanzare.

Asdar: volanta masa dubla pentru masina din semnatura.

Multumesc anticipat!

PM sau 0728 291 374

alonzocluj
exista asemenea piese dar am nevoie de mai multe detalii
pretul unei volante noi .. mam uitat la 1.9 dci 88kw este intre 2500-2750 lei
valeo sau luk
se pate aduce la comanda o zi doua
Octavian_V
@alonzocluj Multumesc de informatie dar inca sper sa o gasesc la un pret mai mic de 2500-2700 RON (e mai mult wishful thinking dar asta e rolleyes.gif ). Oricum pretul tau e cu mult mai bun decat ce mi-au oferit cei de la Caremil Iasi (3800RON).

Daca nu reusesc sa gasesc totusi o sa iti dau un PM. Oferi si garantie la piesa?

Multumesc mult!
alonzocluj
eu ofer garantie pe piesa comform legii 18 luni si servisul iti ofera pe manopera
orice piesa vand ... dau garantie
Shafu
Au mecanici asa buni la Caremil de mergi acolo? Intreb asta pentru ca cei cu Logan merg si isi fac reviziile la Suceava si Tg. Neamt decat sa intre la Caremil in Service?
Daca ai un cod la piesa pot sa caut si eu putin niste preturi, poate te ajuta cu ceva!
Octavian_V
@gl-25mai - nu pot sa iti raspund pe PM din pacate asa ca raspund aici: e cutia in 6+1 trepte. Motorul este modelul F9QB8 120 CP din 2005. Daca te mai pot ajuta cu alte detalii te rog sa imi spui.

@Shafu -eu am ajuns la Caremil pentru ca imi doream sa evit BRAS de data asta. Nu stiu prea multe despre ei dar nu am plecat dezamagit. Mi-au dat explicatiile de care aveam nevoie, un cost onest pe constatare si tester. Cred insa ca la Service Renault fac politica de dumping acum (au si reduceri + marketing agresiv).

Numai bine!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.