Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme dacia 1310 injectie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
sebastian.manoleasa
dacia mea din 2003 e pe injectie si acum consuma 18litri la suta de kilometri. motorul nu merge la relanti corect are fluctuatii de rotatii, nu stiu ce sai fac, am schimbat bujiile noi bosch, am luat un spray de contavte am sprayat toate contactele, am crezut ca s-a oxidat contactele dar degeaba, am controlat returul e ok. ce ar putea fi?
krapcarasu
cati km are? consuma ulei? poate curge benzina, de mers cum merge? vezi si sonda lambda
Ciorapel
Eu am avut aceeasi problema; defecte constatate : termostat lipsa (al tau poate fi blocat pe deschis), pompa de benzina stricata (presiune 0.5 bar, si trebuia 3 bar).

Verifica si filtrul de benzina, daca pompa nu poate baga benzina cu presiune din cauza filtrului imbacsit, nu face destula presiune pentru a-ti deschide supapa de retur.
ghitza
motorasul de relanti incearca sa il cureti si sa vezi pe urma tot asa face daca da verifica cele spuse mai sus.eu ala zic ca e
prince persia
de ce motorul meu nu trage
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.