Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: solenza 2005
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
touraek
Cate solenze fabricate-n2005 fulloptions exista de vanzare ca io nu prea gasesc pe net.
please help icon_mrgreen.gif need help fast excl.gif
merci anticipat biggrin.gif
slider2
cam nici una... foarte rar sa gasesti echiparea scala sau clima in 2005. in principiu in 2005 s-au facut numai nivele mai slabe ca echipare, gen confort, europa.
motivul era simplu, o solenza noua dotata cu airbag sofer, aer conditionat, servodirectie, geamuri electrice fata, jante aliaj, era mai ieftina ca un logan nou doar cu airbag sofer + pasager...
Andy_ACS
Din cate stiu in 2005 s-au produs confort cu optiune de ac si servo. Si aveau si barile vopsite fata de conforturile vechi.
Scala era varianta full options, cred ca gasesti doar din 2004.

Bafta!
touraek
mda da io speram sa gasesc una ca so fac masina mea de vis cool.gif
Andy_ACS
Daca iti place asa mult poti lua din 2004. Nu cred ca e asa important un an. Unde merg 5 merg si 6 smile.gif

Bafta!
touraek
da se poate si din 2004.
da io vroiam mai tanara pt ca dacile ruginesc repede
incerc sa gasesc din 2005 pt ca asa imi place mie(DE....ASTA E)
si-n plus solenza o fost fabricata doar pana-n 2005 (martie),da tre sa existe si cateva scale 2005 fulloptions
cristio_79
In 2005 nu s-au mai fabricat decat variantele Confort si Europa.
Confortul avea A/C, servodirectie, air-bag sofer si bare vopsite ( astea erau din 2004 ). Se mai puteau monta si restul de optionale gen faruri ceata, geamuri electrice.
Europa avea ca dotari optionale A/C si faruri ceata. Posibil si air-bag, dar nu sunt sigur.
b64chr
Solenza "fulloptions" din 2005, avea in minus fata de Scala eleron si jante aliaj. Cred ca si casetofon (fata de cdplayer la scala) dar nu stiu sigur.
In plus, solenzele de dupa aparitia loganului au discurile de frana pline.
Marian66
se vindeau numai europa si confort, si se bagau dotari pe sub mana (geamuri, AC, servo);
Iulikk
A mea e din 2003 (decembrie) Scala si nu are vestita rugina la banchete si oale amortizoare, in schimb are putin pe prag, a sarit o piatra de la roata. Daca (,) cauti bine, ai sa gasesti Scala 2004 fara rugina.

Si da, in 2005 s-au dat doar Europa (adica chele) si Confort.
uragan
QUOTE(slider2 @ 6 Jan 2010, 20:10)
cam nici una... foarte rar sa gasesti echiparea scala sau clima in 2005. in principiu in 2005 s-au facut numai nivele mai slabe ca echipare, gen confort, europa.
motivul era simplu, o solenza noua dotata cu airbag sofer, aer conditionat, servodirectie, geamuri electrice fata, jante aliaj, era mai ieftina ca un logan nou doar cu airbag sofer + pasager...
*



Nu cred ca s-a fabricat Logan doar cu 2 airbaguri , unul pentru sofer respectiv celalalt pentru pasager , acest model din cate stiu eu vine echipat si cu geamuri electrice fata si servodirectie .
cristio_79
QUOTE(b64chr @ 7 Jan 2010, 14:28)
Solenza "fulloptions" din 2005, avea in minus fata de Scala eleron si jante aliaj. Cred ca si casetofon (fata de cdplayer la scala) dar nu stiu sigur.
In plus, solenzele de dupa aparitia loganului au discurile de frana pline.
*


N-as fi asa sigur in privinta discurilor. Un var a avut Confort fabricat in februarie sau martie 2005 si avea discuri ventilate. La fel si Confortul unui prieten.
Aveau casetofon cu fata detasabila ( parca LG erau ).
Confortul nu avea proiectoare, decat optional.

QUOTE(Marian66 @ 7 Jan 2010, 14:51)
se vindeau numai europa si confort, si se bagau dotari pe sub mana (geamuri, AC, servo);
*


La Confort, in 2005, A/C, servo, air-bag-ul sofer si barele vopsite erau standard.
Puteai pune restul de dotari optional.

Toate erau E3 in 2005.
touraek
ma v-am inteles da pe wikipedia zice ca s-au fabricat tote modelele pana-n martie 2005.E ADEVARAT ACEST LUCRU?.DACA DA DE UNDE STITI biggrin.gif
george whp
eu am confort nin febroarie 2005 dar cu discuri ventilate
cristio_79
QUOTE(touraek @ 7 Jan 2010, 22:54)
pe wikipedia zice ca s-au fabricat tote modelele pana-n martie 2005.E ADEVARAT ACEST LUCRU?.DACA DA DE UNDE STITI biggrin.gif
*


Gaseste o alta sursa de documentare.
NU.
slider2
QUOTE(uragan @ 7 Jan 2010, 17:48)
Nu cred ca s-a fabricat Logan doar cu 2 airbaguri , unul pentru sofer respectiv celalalt pentru pasager , acest model din cate stiu eu vine echipat si cu geamuri electrice fata si servodirectie .
*



asa o fi, oricum era mai chel decat o solenza clima sau scala. oricum pentru mine logan sub nivelul laureate nu exista...
solenzaxjg
Omule daca cauti bine gasesti ca asa am cautat si eu masina pana am gasito asta vreo 3 luni de zile am cautato si iato ca o am in posesie daca cauti gasesti tot ce vrei dar ai putina rabdare si mai cauta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.