Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Folii cu leduri albe, superluminoase
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3
LucescuC
Ledurile sunt aplicate pe o folie autoadeziva, sunt de 2 lungimi: 3 leduri/ 2,5 cm sau 3 leduri/ 4,5 cm.
De asemenea am si leduri albastre in varianta 3 leduri/4,5 cm.
Se pot taia la cate 3 leduri si folosi asa,lipind fire la capete.
Am variante de 3,6,9 sau mai multe leduri, multiplu de 3 leduri.

Preturi:

1 ron/led.
10 ron/transformator.

La 50 de leduri comandate, transformatorul costa 5 ron, sau transportul prin posta este gratuit.

Tel: 0747.67.37.83
Mess: lucescuciprian

[attachmentid=1627581629]



[attachmentid=1627581630]



[attachmentid=1627581631]
Steve From Oradea
Se poate o poza cu aceste leduri in functionare? Rezista la apa cumva? Mersi
matruska
il Luce ....

ce frumoase luminite de Craciun am facut din leduri

si ce plafoniera am la Golanca mea... zici ca e proiector smile.gif
si ceva pozitii ... biggrin.gif

H Up rolleyes.gif
LucescuC
@ "Steve From Oradea" :cam asa arata aprinse. Culoarea luminii este ca xenonul de 6000k. Sincer nu stiu daca rezista sub apa,cred ca nu foarte mult timp,n-am incercat. La mine in duba unde mi-am montat au parte de ceva condens si nu am avut nici o problema.

[attachmentid=1627581866]

[attachmentid=1627581867]

@matruska: observ ca ai devenit un fan al acestor leduri si sincer si mie imi plac,sunt micute,se pot monta cam oriunde si sunt f luminoase pt dimensiunile lor.
LucescuC
up
Lex Luthor
O poza cu transformatoarele se poate?
LucescuC
Sigur, am 3 modele de transformatoare.Din cel care scoate 12 v/2 A mai am 2 bucati, din celelalte sunt mai multe.

[attachmentid=1627583588]


[attachmentid=1627583589]


[attachmentid=1627583590]
dani26mog
buna mar interesa si pe mine dar sincer nu stiu cum se monteaza ... nu ledurile ci transformatorul el ar fi la mine '"problema"' ..dar daca ma ajuti cine stie .. poate iau
rino
pentru adaptare stopuri... benzi ce leduri superluminiscente rosii ai?
LucescuC
@dani26mog: deci sa inteleg ca vrei sa folosesti ledurile in casa.E simplu, transformatorul are 2 fire + si - , banda de leduri are si ea 2 fire la capat. Daca le legi gresit nu e nici o problema,doar ca nu se aprind.Nu se ard,nu se intampla nimic. Deci ai dreptul la cel putin 2 incercari smile.gif


@ rino: din pacate nu am leduri rosii, doar albe si albastre. La noi in Iasi se gasesc in bazar becuri cu leduri gata de montat in locul becurilor de stop.
LucescuC
up
LucescuC
up
dandutulescu
Ti-am trimis PM.
LucescuC
Comanda a plecat ieri spre tine. Ajunge cam in 2-3 zile.
LucescuC
up
LucescuC
Leduri ieftine si bune de vanzare !
misu_imv75
Ai PM cu o comanda de la mine.... smile.gif
LucescuC
UP
misu_imv75
Am primit coletul cu Led-uri , merg perfect...multumesc
LucescuC
Acum promotie la leduri: la o comanda de minim 30 ron, primiti 9 leduri in plus ( 39 in total)
La comanda de minim 60 ron, primiti 21 de leduri (81 in total).
Promotia este valabila indiferent de tipul ledurilor.
LucescuC
Userul "Eu Alex" este primul beneficiar al promotiei.
Va astept in continuare cu leduri.
Eu Alex
Userul "Eu Alex" a primit coletul cu tot cu promotie si e super multumit, merg perfect!! Dupa montaj vin si cu poze! LucescuC ai un Up de la mine
LucescuC
Am uitat sa mentionez ca promotia cu transportul gratuit nu se cumuleaza cu cea cu ledurile in plus.Astfel:
- la comanda de minim 30 ron primiti 9 leduri in plus.
- la comanda de minim 50 ron primiti 9 leduri in plus SAU transportul gratuit + 3 leduri in plus.
- la comanda de minim 60 ron primiti 21 de leduri in plus SAU transportul gratuit + 15 leduri in plus.
LucescuC
@ "matruska" : ti-am pus pachetul azi in jurul orei 11.Ar trebui sa ajunga luni.
LucescuC
up
LucescuC
valabil
LucescuC
up
conzerva
salut, in poza pe care ai pus-o (aia in care ai aratat cum lumineaza) sunt 18 led-uri (3x6 )? Rezistentele sunt lipite pe banda sau le dai separat ca si pe led-uri? Cate serii de 3 leduri este recomandat sa pui ca sa nu scada mult intesitatea luminoasa?
Multumesc anticipat. Numai bine
LucescuC
Nu stiu exact la care foto te referi.In asta [attachmentid=1627600720]
sunt 42 de leduri mai dese si 21 de leduri mai rare. Rezistentele sunt lipite la fiecare 3 leduri pt a scadea tensiunea de alimentare.
Eu am alimentat 168 de leduri cu un transformator care scoate 12 volti si 500 mA,deci m-am lamurit ca in cazul acestor leduri, consumul este infim.
Intensitatea luminoasa nu scade,pe folii seriile de cate 3 leduri sunt alimentate in paralel,in felul acesta tensiunea fiind aceeasi pe toata folia.
conzerva
Salut, la poza respectiva ma refeream smile.gif, sunt 7 "fasii" fiecare a cate 3 led-uri? Asta vreau sa vad, cand lumineaza sa nu vad acolo 21 de luminite, lumina sa fie grupata (la fiecare "fasie" sa fie o lumina)
La alimentarea de la pozitia masinii trebuie sa mai leg ceva in serie cu led-urile respective? mellow.gif

10 Mar 2010, 08:54:
Poza
LucescuC
In ultima foto pe care ai pus-o sunt 6 leduri mai distantate.Din pacate nu se poate ce vrei tu,ele sunt facute sa dea o lumina uniforma pe toata lungimea foliei. Doar daca le cumperi cate trei(din cele mai dese), lasi o anumita distanta intre ele sa iasa ce iti doresti.Nu trebuie nici o adaptare pentru a le alimenta la 12 volti.
conzerva
lasa-mi te rog un id sau un nr de telefon, multumesc
LucescuC
0747673783
sau pe mess lucescuciprian
LucescuC
up
LucescuC
up
robert1991
sal!nu ma prea pricep! dc vreau sa pun leduri albastre in masina sa lumineze la picioare se pot lega doar de firele de la plafoniera?am deja 2 fire trase de acolo pt ca asa am cumparat-o si le leg de alea!ms
LucescuC
da,exact.
Am scris undeva mai sus ca nu trebuie facuta nici o adaptare,merg direct la 12 volti.
Ledurile albastre le am doar la 4,5 cm/ 3 leduri si cea mai lunga banda o am de 18 leduri.
robert1991
as vrea si eu 4 placi 4,5 cm/ 3 leduri(albastre)! problema e ca stau in arges!trimiti prin posta sau prin altceva doar pentru atatea?smile.gif ms!

lumineaza bine daca pun doar o placa la picioare?una intr-o parte!

dc poti sa-mi dai raspunsul pe pm ar fii ideal ca gasesc greu topicul biggrin.gif
robert1991
au ajuns! imi place cum se vad! recomand! ms

up!
ford gt 500
placutele pe care sunt aplicate ledurile sunt flexibile??
unde anume stai in iasi, si eu sunt tot din iasi si poate ne intalnim sa iau cateva
LucescuC
Da,sunt flexibile pana la aprox 90 de grade fara probleme.
De fapt nu sunt placute,sunt aplicate pe niste folii de plastic.
LucescuC
up
LucescuC
Valabil
LucescuC
up
LucescuC
sus
LucescuC
up
LucescuC
up
LucescuC
up
LucescuC
up
Muratu
Cat costa transportul pt 12 leduri pana in bucuresti?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.