Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cine ma ajuta cu niste scheme la o aprindere
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
laurentiu.bruma
am intrat in posesia unei bobine de tico si as vrea sa fac o aprindere cu aceasta bobina ... detin setul gotronic cu senzor ..
care ar fi avantajele unei astfel de aprinderi?
ce piese mi-ar trebuii?
ar scade putin consumul?
multumesc
deceneu32
QUOTE(laurentiu.bruma @ 10 Jan 2010, 13:49)
ce piese mi-ar trebuii?
ar scade putin consumul?

Ce piese ti-ar trebui?Cu un singur ''i''!!
''Ar scadea'',ca e de conjugarea a doua.
pavel_daniel
Nu te supara,domnule?Tu intri pe acest forum sa faci gramatica cu oamenii sau sa-i ajuti?
iuliano_smile
Mai exista si functia search tongue.gif . Da pana atunci uitete aici http://www.daciaclub.ro/aprindere-electron...2993-s4470.html postul 4495
laurentiu.bruma
imi pare rau dar daca dumneata esti omul gramaticiiiii atunci veziti de literatura ta si pleaca de aici cu greturile tale eu de la servici scriu p fuga si nu pot sa stau ca vai ... imi ai u grija fundului meu ... si a tastaturii mele analfabetice
bucatzel
Imi pare rau sa te informez, dar sigur nu tastatura e "analfabetica"

cat despre search.... ti-a fost deja pomenit...
Ov
@laurentiu.bruma: la urmatorul atac zbori de pe acest forum. Nu te pune nimeni sa intri de la servici, unde spui tu, esti pe fuga. Intra de acasa unde esti linistit.

In alta ordine de idei, ti s-a dat un link, continua discutia acolo. Topicul asta se inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.