Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cunsuma benzina
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
tab`
am si eu o intrb dak imi sta jiglerul de aer la 1,5 ture consuma mult?ea merge bine dar knd se incalzeste face putine batai biggrin.gif care ma poate ajuta si pe mine ms,sau dak e ajutatima sa ai fac un reglaj
adrianadrian
cred ca bataile alea de care zici tu is niste rateuri care se aud la esapament...tuf tuf ceva de genul,din cate stiu eu daca e asa alea is de la cuiul pontor...nu e vorba ca iti consuma mult daca amestecul nu e corect iti afuma bujiile plus alte belele...una e consumul la relanti si alta e atunci cand mergi,dupa ce se face trecerea de la relanti la mers
tab`
aja se aude la toba tuf tuf,e reglata la aer la 1,5 nu cum am citit pe site la 2-3,5 pt k dak o reglez aja merge k drq si tu zici k nu inchide cuiul bine?culme este k este cuiul nou :(dar tot de pe undeva de la carburator este pt k am luat carburatorul unui prieten si merge perfect..deci:D
deceneu32
E vorba de surubul de reglaj al clapetei cand spui ''jigler de aer''?
tab`
ma refer la cuiul acela cu arc pe el care vine in josul carburatorului aproape de talpa,cel care se regleaza benzina aer,ms
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.