Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Legare difuzoare la radiocasetofon
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
tanel17
salut.
am pe masina un radiocasetofon Blaupunkt Bavaria C III cu 4 iesiri pentru difuzoare + doua difuzoare Sony de 30 W RMS. Se aude incet.
Radiocasetofonul are 2 integrate pentru amplificare TDA 2005 de 20 W (http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/SGSThomsonMicroelectronics/mXrxsqt.pdf), deci pe fiecare integrat sunt 2 difuzoare, deci as avea 10 pe difuzor.

E posibil sa conectez un difuzor pe un integrat? ceva de genul sa leg firele de + de la difuzoarele din fata impreuna si cele de masa la un difuzor, iar firele pentru difuzoarele din spate la celalat difuzor?

L.E. Am facut rost de schema electrica de la aparat, iar de la un integrat TDA 2005 avem pe pinul 10 si 8 iesirea pentru difuzorul stanga fata si spate, iar de la celalalt integrat TDA 2005 tot pe pinii 8 si 10 sunt iesirile pentru difuzoarele dreapta fata + spate.
E posibil sa leg un difuzor pe iesirile stanga spate+fata si altul pe iesire dreapta fata+spate, deci un difuzor pe un integrat ca sa am 20 W pe difuzor?
tanel17
am pus o poza cu schema amplificatoarelor. pot sa leg difuzoarele asa cum am pus pe schema?
[attachmentid=1627583699]

asta e o schema de montaj al amplificatorului TDA 2005 cu 1 difuzor si 2 difuzoare
[attachmentid=1627583700]
tanel17
nimeni nimic? o parere?
Paca
mai bine lasi 4,parerea mea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.